Yalova'ya Dair Herşey
Yalova'ya dair herşey!

Taziye evi hizmete girdi!

0 308

Get real time updates directly on you device, subscribe now.

Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman, kent genelinde yaptığı hizmetlerin açılışlarını gerçekleştirmeye devam ediyor. Yalova’nın 14. mahallesi olan Seyrantepe Mahallesi’ni ziyaret eden Salman, vatandaşlarla bir araya gelerek yapımı tamamlanan Taziye Evi’nin açılışını gerçekleştirdi.

Düzenlenen törende Salman’a, CHP Çiftlikköy Belediye Başkan Adayı Nedim Güler, CHP Siirt İl Başkanı Nevaf Bilek de eşlik etti.

Açılış öncesi konuşan Salman, “ Bu mahallenin bende özel bir yeri var. Bu mahalle Vefa Salman’dan önce bakılmayan, dışlanmış bir mahalleydi. Öncelikle çocuklarımız bizlerin önceliği dedik. İlk işimiz buraya bir çocuk parkı kazandırmak oldu. Buradaki okulumuza neye ihtiyacı var ise maddi, manevi destek olmaya çalıştık. Burada su büyük sorundu. Kendime söz verdim su sorununu çözeceğim diye. Şu anda mahallemizde suyu akmayan ev kalmadı. Yollar da büyük sorundu. İnsanlar evlerine ayakları çamur içerisinde gidiyordu. Şimdi tüm sokakların yollarını tamamlamanın büyük mutluluğunu yaşıyorum. Ama doğudaki vatandaşlarımızın çok beğendiğim bir özelliği var. O da insanın en son görevi en acılı gününde insanların gelip de o yakınını kaybeden ailenin acısını paylaşması, taziyede bulunması. Biz göreve geldiğimizde Yalova’da 2 tane taziye evi vardı. Şimdi Seyrantepe Mahallemiz de açacağımız bu taziye evi ile sayı 8’e yükselmiş oluyor. Mahallemize hizmetimiz bununla bitmeyecek, devam edecek. Şimdi bu mahallemizde tapu ile ilgili sorunları var. Onu beraberce el birliğiyle çözeceğiz. İmarı da Seyrantepe Mahallesi’ne kazandıracağız” dedi.

- Reklam -

Başkan Vefa Salman konuşmasının ardından vatandaşlarında katılımıyla kurdeleyi keserek Seyrantepe Taziye Evi’nin açılışını gerçekleştirdi.

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More