Ajans Yalova
Yalova'ya dair herşey!

Taşköprü’de kadınlar plajı açıldı

1 2.499

Taşköprü belediyesi tarafından Karamankent’te  kadınlara özel inşa edilen kadınlar plajı dün itibariye  hizmete girdi.

Açılışı yapılan kadınlar plajının çevresi, denize girmek için gelen ziyaretçilerin rahatsız olmaması için brandalarla çevrilirken, 10 yaşından büyük erkek çocukların da tesise girişine yasak getirildi. Taşköprü’den düzenli olarak otobüs seferlerinin güzergahı, Başak Sitesi, Karayolu, Palmiye, Raif Dinçkök Caddesi, Ahmet İsvan Caddesi, Fevzi Çakmak Caddesi, Sanayi Caddesi ve Karayolu istikametinden Kahramankent sahiline ulaşım sağlayacak.

Açılış konuşmasını yapan Taşköprü Belediye Başkanı İsmail Arslan, şunları söyledi: “Uzun yıllardan beri bayanlarımızın beklemiş olduğu, bizim de 31 Mart seçimleri öncesi verdiğimiz sözlerden biri olan kadınlar plajını bugün hizmete açmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Beldemizde Dantel Sitesi, Zuhalkent, Altınkum, Elmakent tatil siteleri bulunuyor. Bu sitelerimizin sahillerinde kum eleme makinesiyle plajlarımızın temizliği Taşköprü Belediyesi tarafından yapıldı. Şu an Zuhalkent Sitemizde sahil düzenleme çalışmaları devam ediyor. Zuhalkent Sitesi’nden sonra Altınkum Sitesi’nde de çalışmalara başlanacak. Hedefimiz; sanayi kuruluşlarımız ve tatil siteleriyle iç içe yaşadığımız yeşil ve mavinin buluştuğu şirin beldemizin sahillerinde vatandaşlarımızın temiz bir ortamda denize girmelerini sağlamak. Vatandaşlarımızın sahillerimize ulaşımını sağlamamız için Taşköprü-Altınkum arası gezi treni, Taşköprü-Kahramankent arası otobüs seferleri yaz ayları boyunca hergün düzenli olarak devam edecek. Ayrıca beldemizde diğer hizmetlerimiz ve yatırımlarımız devam ediyor. Biz herkes için hizmet diyoruz. Sizlerin mutluluğu her şeye değer diyorum. Kadınlar plajımız Taşköprü beldemize hayırlı ve uğurlu olsun diliyorum.”

Çiftlikköy Kaymakamı Cengiz Karabulut da yaptığı konuşmada, “Belediye hizmetleri denince akla öncelikle alt yapı çalışmaları, yol, su ve benzeri unsurlar gelir. Ama gelişen değişen hizmet anlayışında yerel yönetimlerin aynı zamanda sosyal sorumluluk projelerine sosyal donatılara ilişkin projelerde ağırlık vermesini gerekir. Taşköprü beldemiz nüfus potansiyeli ile değerlendirildiğinde kendi ölçeğindeki Anadolu’daki diğer beldelerden birkaç tık ön plana geçiyor. Çok stratejik bir yer. Malumlarınız olduğu üzere Türkiye’nin hatta dünyanın sayılı sanayi kuruluşlarının yer aldığı bir yer. Aynı zamanda turizm alt yapısı olan bir yer. Diğer taraftan tarımsal poatnsiyeli oldukça önemli bir yer. Başta kivi üretimi olmak üzere diğer sebze ve meyvelerde de aynı şey söz konusu. Burada yaşayan vatandaşlarımıza sunulan hizmetin kalitesini arttırmak ve üst seviyeye çıkarmak için hem merkezi idarenin temsilcisi olarak ilçe kaymakamlığına hem de yerel belediyelerimize bazı sorumluluklar düşüyor. Bu çerçevede bizler yerel yönetimlerimizle sürekli iş birliği ve koordinasyon halindeyiz. Bölgemize yapılacak hizmetlerin planlanmasından tutun icra aşamasına kadar neler yaparsak vatandaşımızın ihtiyacını karşılarız en iyi şekilde diye onun araştırması içerisindeyiz. Kadınlar plajımız hayırlı olsun diyorum” dedi.

Kaymakam Karabulut, açılış kurdelesini kestikten sonra bölgeyi ve kadınlar plajını gezdi.  Sahil turu yapan Karabulut, Taşköprü Belediye Başkanı İsmail Arslan’dan bölge hakkında bilgi aldı.

 

 

1 yorum
  1. Tuğba Diyor

    10 yaşa kadar erkek çocuk girince bayanlara özel mi oluyor yani!!! 7 yaşından sonra herşeye aklı kesiyor kadınların içinde ne işleri var kocaman çocukların…

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.