Ajans Yalova
Yalova'ya dair herşey!

Tarım ve İnsan sergisi açıldı

0 19

Tarım ve Orman Bakanlığı, Eğitim Yayım ve Yayınlar Dairesi Başkanlığı tarafından geçtiğimiz yıl düzenlenen 11. “TARIM VE İNSAN” ulusal fotoğraf yarışmasında dereceye giren ve sergilenmeye değer bulunan fotoğrafların görücüye çıktığı fotoğraf sergisi törenle açıldı. 

Yalova İl Tarım ve Orman Müdürlüğü bahçesinde pandemi kurallarına özen gösterilerek yapılan sergi açılışına Yalova Valisi Muammer Erol, Vali Yardımcısı Mehmet Bahattin Atçı, İl Müdürü Suat Parıldar, İl Genel Meclisi Başkanı Hasan Soygüzel, Kurum ve Kuruluş Müdürleri, Şube ve İlçe Müdürleri, Kooperatif ve Birlik Başkanları, Teknik Personeller ve fotoğraf severler katıldı.   

İl Müdürü Suat Parıldar açılış öncesi yaptığı konuşmada;

“Tarım ve Orman Bakanlığımız, Eğitim ve Yayın Dairesi Başkanlığınca 2009 yılından itibaren Denizbank sponsorluğunda düzenlenen ve kamuoyunda yoğun ilgi gören Tarım Orman ve İnsan Fotoğraf Yarışmasında dereceye giren eserler tüm illerimizde sergilenmektedir. Bu sergi; toprağın ve tarımın önemi konusunda sosyal ve bireysel duyarlılığı geliştirmek, toplumun tarıma ilgisini artırmak, tarımın önemi konusunda farkındalık oluşturmak, tarım sektöründe çalışanların tarımla olan ilişkilerini kültürel aktivitelerle geliştirerek duygusal ve zihinsel motivasyonunu sağlamak amacıyla gerçekleştirilmektedir.  

Yarışmaya bugüne kadar toplam 31 bin 418 eser ile katılım sağlandı. Geçtiğimiz yıl 11’ incisi düzenlenen yarışmanın bu yılki teması “SU” oldu. Genel, Çiftçi, Öğrenci, Tarım ve Orman Bakanlığı çalışanları kategorinde 1802 katılımcı 7 bin 292 eserle katıldı. 18 eser ödül alırken, 120 eser de katalog ve sergileme için seçildi. Bugün burada 64 adet resim sergilenmektedir. Ayrıca çiftçilerimizin üretim gayretini yeni fotoğraflarla göstermeye devam eden Bakanlığımız, 12. yarışmanın temasını “ÇİFTÇİ VARSA HAYAT VAR” olarak belirleyerek www.tarimormaninsan.com adresinden başvuru ve sanal fotoğraf sergisini ziyarete sunmuştur. Her birinde ayrı bir emek, ayrı bir hikâye gizli olan eserlerden dereceye giren ve sergilenmeye değer bulunan fotoğrafların yer aldığı sergimize katılımlarınız için teşekkür ederim” dedi. 

Suat Parıldar’ın konuşmasının ardından Vali Muammer Erol ve protokol üyeleri kurdele keserek serginin açılışını yaptılar. Suat Parıldar, Vali Muammer Erol ve beraberindekilere sergiyi gezdirerek sergilenen fotoğraflarla ilgili bilgiler verdi. Sergi 27 Kasım Cuma akşamına kadar İl Müdürlüğünde sergilenmeye devam edecek. 

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.