Ajans Yalova
Yalova'nın özgür, bağımsız haber sitesi

Tapu ve kadastro’da kutlama!

0 306

Get real time updates directly on you device, subscribe now.

Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğünün 172. yılı Çınarcık ilçesinde kutlandı. Çınarcık Tapu ve Kadastro Müdürü Mehmet Açıkgöz, bu anlamlı günde vatandaşlarla bir araya gelerek onlarla sohbet etti.

Ülkemiz ve halkımız için önemli bir görevi icra eden Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğünün 172. yılı ilçemizde de kutlandı. Günün önemine ilişkin açıklamalarda bulunan Çınarcık Tapu ve Kadastro Müdürü Mehmet Açıkgöz, tapu ve kadastro işlemlerinde vatandaş memnuniyetine çok önem verdiklerini kaydetti. Hükümet Konağı önünde vatandaşların tebriklerini kabul eden Açıkgöz, Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğünün iki asra yakın bir zamandan bu yana, vatandaşların güveninin ve mülkiyetinin teminatı köklü bir kurum olduğunu ifade ederek, taşınmazlara ilişkin mülkiyet bilgilerini devlet güvencesi altında muhafaza etme, güncelleme, taşınmazlara yönelik politikalar belirleme ve yönetme konularında lider kurum olma vizyonuyla vatandaşa 172 yıldır en kaliteli hizmeti sunmaya gayret gösterdiğini söyledi.

- Reklam -

Açıkgöz, sözlerini şu şekilde sürdürdü: ” Bilgi teknolojilerini en iyi kullanan kurum ödülüne sahip genel müdürlüğümüz, Web Tapu, Tapu Takas, E-Haciz, E-Terkin, Parsel Sorgulama, E-Randevu gibi projelerle vatandaşlarımıza en iyi şekilde hizmet sunmak için altyapısını geliştirmeye devam etmektedir. Vatandaşlarımız e-devlet portalı üzerinden ulaşabildikleri Web-Tapu sistemi sayesinde, artık Tapu dairesine gitmeden hızlı, kolay ve güvenilir bir  şekilde işlemlerini yapabilmektedir. İnsanların malını korumak, onları gelecek nesillere aktarabilmek için gerekli hukuki işlemleri ve tedbirleri almak devletin en önemli görevlerinden biridir. Bu yüzden tapu ve kadastro kayıtları insanlarımızın mülkiyetlerini kayıt altına alırken tarihi gerçeklere de ışık tutması bakımından oldukça önemlidir.”

Açıkgöz, açıklamasının ardından, Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü`nün 172`nci kuruluş yıl dönümünü nedeniyle müdürlük bünyesinde çalışanlara başarılar diledi.

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.