Ajans Yalova
Yalova'ya dair herşey!

Taksicilerin dertlerini meclise taşıdı

0 179

Cumhuriyet Halk Partisi Çiftlikköy Belediye Meclis Üyesi Savaş Kaşıkçı, ilçedeki taksici esnafını ziyaret ederek taleplerini meclis gündemine taşıdı.

Çiftlikköy Belediye Meclisi Ekim Ayı olağan toplantısını yaptı. Toplantıda Cumhuriyet Halk Partisi Çiftlikköy Belediye Meclis Üyesi Savaş Kaşıkçı “Ticari taksilerin dezenfekte edilmesi ve ticari taksilerin yaş sınırının yükseltilmesi” için meclise önerge verdi. 

Geçtiğimiz haftalarda taksi duraklarına ziyaret gerçekleştirdiğini sorunlarını dinlediğini ifade eden Kaşıkçı, tüm dünyayı ve ülkemizi tehdit eden koronavirüs salgınının sürdüğü bugünlerde dezenfeksiyonun önemli olduğunu hatırlattı. Taksicilerin kendi imkanlarıyla dezenfeksiyon yaptıklarını kaydeden Kaşıkçı, şöyle devam etti:

“Salgının sürdüğü bu dönemde esnafımız ekonomik açıdan etkileniyor. Dezenfekte işleminin haftalık olarak belediye tarafından gerçekleştirilmesi burada esnafımıza fayda sağlayabilir. Bununla birlikte araçlarını yenilemek isteyen taksici esnafının karşılaştığı en büyük sorun olan tescilde yaş sınırının mevcut taşımacıların ekonomik gelişmelerden en az şekilde etkilenmesi amacıyla ticari taksilerdeki 5 yaş sınırının 10 yaşına çıkarılması gerekiyor” 

Önerge oy birliğiyle trafik komisyonuna sevkedilirken Kaşıkçı, “Esnafımızın yanındayız” dedi.

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.