Ajans Yalova
Yalova'ya dair herşey!

Subaşı’nda uykusuz çalışma

0 152

Yoğun kar yağışı ve tipinin etkili olduğu Subaşı’nda kar kalınlığı yer yer 40 santimetreye ulaştı. Belediye ekipleri, geceden itibaren 24 saat esasına göre çalışıp olumsuzluk yaşanmaması için uğraş veriyor.

Altınova’ya bağlı Subaşı Beldesi’nde tipiye dönüşen yoğun kar yağışı yaşamı olumsuz etkiliyor. Subaşı Belediyesi ekipleri kar yağışının başlamasıyla birlikte durmaksızın kar temizleme ve tuzlama çalışmalarına başladı. Akşam saatlerinde ana arterlerde başlayan tuzlama çalışması gece boyunca sürdü. 3 kepçe ve 1 greyderden oluşan ekip yollara 26 ton tuz döktü.

Subaşı Belediye Başkanı Turan Canbay, ekiplerin uyumadan çalışmaya devam ettiğini belirterek “Tüm belediye ekiplerimiz olarak teyakkuz halindeyiz. Cefakar personelimiz dün akşam saatlerinden bu yana hiç uyumadan 3 kepçe, 1 greyderle yol açma çalışmalarını sürdürüyor. Dünden bu yana yaklaşık 26 ton tuz attık. 25 ton daha tuz alımı yapıyoruz. Çalışmalarımızı arttırarak sürdürüyoruz. Beldemizdeki kar kalınlığı 40 santimetreyi geçmiş durumda. Hiç uyumadan halen sahada çalışmalarını sürdüren cefakar çalışanlarımıza belde halkımız adına çok teşekkür ediyorum. Halkımızdan ricam lütfen kar lastiği, zincir olmadan trafiğe çıkmasınlar. Ben ve mesai arkadaşlarım 7/24 esasına göre yoğun kar yağışı ve tipinin yarattığı olumsuzlukları gidermek için çalışacağız” dedi.

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.