AJANS YALOVA
Yalova'ya dair herşey!

Spor malzemesi dağıtım töreni!

Kültür, Sanat ve Spor İle Tam Öğrenme Projesi kapsamında, İl Genel Meclisi ve İl Özel İdaresi’ nin destekleriyle temin edilen spor malzemeleri Yalova Anadolu Lisesi Kapalı Spor Salonu’nda törenle dağıtıldı.

Törene, Vali Muammer Erol, İl Genel Meclisi Başkanı Yaşar Demirel, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Selim Karahan, İl Millî Eğitim Müdürüm Ali Tosun, Ak Parti İl Başkanı Muğlim Bağatar, il protokolü üyeleri, okul müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

İl Millî Eğitim Müdürü Ali Tosun, öğrencilerin coşkusuna ortak olmaktan, yarınlara öğrencilerimizi güvenli, eğitimli ve bu anlamda milli ve manevi değerlerle yetiştirmekten, 2023 eğitim vizyonumuzun ışığında yeteneklerini destekleyecek olan spor malzemelerini onlarla buluşturmaktan son derece mutluluk duyduğunu belirtti.

Tosun “2017- 2018 Eğitim Öğretim yılında 7610 olan lisanslı sporcu sayımız, 2018-2019 Eğitim-Öğretim yılında 7981 olmuştur.  2018-2019 Eğitim Öğretim yılında 453 öğrenci Yüzme Bilmeyen Kalmasın Projesi’nde ücretsiz eğitim görmektedir. Yıl sonu itibarıyla sayının en az 600 olması planlanmaktadır” diyerek sözlerini şöyle sürdürdü..

“Sizlerin mutlu olmasını, bugünkü gibi coşkuyla dolmasını sporun her alanında iddialı olmasını temel bir hedef ve öncelik sayıyoruz. Bu doğrultuda inanıyorum ki bugün burada olan ve bu coşkuyu paylaşan her biriniz, belki gelecekte Türkiye´nin sporda yüz akı olacak. Türkiye, Avrupa ve Dünya şampiyonları çıkacak ve nazlı bayrağımızı, şehitlerimizin kanından rengini alan bağımsızlığımızın sembolü şanlı bayrağımızı, İnşallah gönderde dalgalandıracak.”

2023 Eğitim Vizyonunun, İnsanın maddi ve manevi unsurlarıyla bir bütün olarak gören bakışı temsil ettiğini söyleyen Tosun, Bu olgudan hareketle eğitimi çocuklarımızı her anlamda muvaffak kılmanın yanı sıra insanlığa hizmet etmek suretiyle evrensel medeniyete katkı sağlama olarak gördüğünü dile getirerek, Öğrencileriin Beden Eğitimi ve Spor derslerini daha verimli geçirmeleri ve geleceğin sporcularının yetiştirilmesine öncülük etmek için okullara futbol, voleybol, basketbol ve buna benzer birçok ekipman dağıttığını söyledi.

Tosun sözlerini şöyle tamamladı:”En önemli yatırımı geleceğimiz olan çocuklarımız ve gençlerimiz inşa edecektir. İlimizde her dalda ve her branşta sporu desteklemeye devam edeceğiz. Hepinizi sevgi ve saygıyla kucaklarken bütün çalışma arkadaşlarıma, emek veren milli eğitim camiasına, beden eğitimi öğretmenlerimizi de ve her düzeyde emeği olan herkese çok teşekkür ediyor, hepinizi sevgi ve saygıyla selamlıyorum.” dedi.

Konuşmaların ardından protokol üyeleri tarafından öğrencilere ve okul yöneticilerine spor malzemeleri dağıtıldı.

 

 

Dikkatinizi Çekebilir:

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.