AJANS YALOVA
Yalova'ya dair herşey!

Şimdi de sonuçları geç açıklayacaklar

CHP Yalova Milletvekili Adayı Ertan Şener, iktidarın LGS sonuçlarını 22 Haziran’dan 26 Haziran’a ertelemesine tepki gösterdi.

Seçim çalışmalarını tüm hızıyla sürdüren CHP Yalova Milletvekili Adayı Ertan Şener, sınav öncesinde okulların nitelikli ve niteliksiz olarak ikiye ayrılmasına, Yalova’nın köklü okullarının niteliksiz okul olarak adlandırılmasına ve bu yıl mezun olan 3 bin 300 öğrencinin sadece yüzde 10’nun nitelikli okula gidebilecek olmasına eleştirdi. İktidarın bununla da yetinmeyip sınav sonuçlarının açıklanmasını 26 Haziran’a ertelediğini kaydeden Şener, şöyle konuştu:

“Sınav tarihlerini değiştirenler şimdi de korkudan sonuç açıklanma tarihini değiştirdiler! Liselere Giriş Sınav sonuçları daha önce ilan edilen takvime göre 22 Haziran’da açıklanacaktı. Okulları nitelikli ve niteliksiz diye ayıran iktidar, şimdi de sonuç açıklama tarihini değiştirdi. İktidar sınava giren çocukların yüzde 90’ı niteliksiz okula gideceğinden dolayı büyük tepki almaktan korkuyor. Sinav tarihlerini değiştirmeye alıştikları yetmiyormuş gibi şimdi de sınav sonucu açıklama tarihini değiştirdiler. Normal takvime göre 22 Haziran’da açıklanması gereken LGS sonuçlarının ilan edilmesi seçimlerin sonrasına 26 Haziran’a ertelendi. Eğitime güvence Muharrem İnce!”

Öte yandan Ertan Şener, seçim çalışmalarına Pazar günü de ara vermeden devam etti. Şener, Merkez İlçe’de Adnan Menderes Mahallesi’nde esnaf ve vatandaşları ziyaret ederek destek istedi.

Dikkatinizi Çekebilir:

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.