Ajans Yalova
Yalova'ya dair herşey!

Seyit Torun’dan Salman’a destek geldi

0 31

CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Yerel Yönetimler Başkanı Mehmet Özhaseki’nin CHP’li belediyeler ile ilgili açıklamasına sert bir yanıt verdi. Torun açıklamasında Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman’ın yargıda aklanmasına karşın görevine döndürülmediğini söyledi.

Seyit Torun, yazılı açıklamasında Millet İttifakı’nın yerel seçimlerde elde ettiği başarıyı içine sindiremeyen siyasi iktidarın, CHP’li belediyelere kara çalmak için her türlü iftiradan medet umacak hale geldiğini savundu.

Seyit Torun, şunları kaydetti:
“Bizim belediyelerimiz, vatandaşı kandıran çılgın projelerin peşinden koşmamış, çocuklarımıza ücretsiz süt, ucuza ekmek dağıtmış, en uzak köylerimize internet götürmüş, halkımıza nefes olmuştur. Siyasi hazımsızlık hastalığını yenemeyenler, kirli oyunları tutmayınca, çırpınmaya başlamıştır. Sayın Özhaseki dün, Edirne’de yaptığı konuşma ve sonrasındaki sosyal medya açıklamalarıyla, ellerindeki çamuru belediyelerimize bulaştırma çabasına girmiştir. İftiralara yanıtımız şudur, CHP, kadına karşı işlenen suçlar konusunda tavizsizdir. Bu konuda partimize gelen şikayetlerin gereği derhal yerine getirilmiş, suçu sabit olanların partimizle ilişiği kesilmiştir. Bir diğer konu Menemen Belediyesine ilişkin olarak partimize gelen şikayetler incelenmiş, iddiaların sabit bulunması üzerine ilgili belediye başkanının partimizden ihracına karar verilmiştir.

Yalova Belediye Başkanımız Vefa Salman, belediyedeki bir çalışanın usulsüz işlemlerini tespit etmiş ve suç duyurusunda bulunmuştur. Ancak Başkanımız buna rağmen hukuksuzca görevden alınmıştır. Sayın Özhaseki, belediyelerimize saldırmadan önce, kendi belediyelerinizdeki skandalları anlat.”

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.