Ajans Yalova
Yalova'ya dair herşey!

Sessiz iki gün başladı

0 43

Yalova’da yeni tip koronavirüs (Kovid-19) ile mücadele tedbirleri kapsamında sokağa çıkma kısıtlamasının başlamasıyla cadde, meydan ve yollar sessizliğe büründü.

Aralık ayının başından itibaren uygulanmaya başlanan hafta sonu sokağa çıkma yasağının üçüncüsü gece 21.00 itibariyle Yalova’da da başladı. Akşam saatlerinde kısıtlama öncesi özellikle market, fırın gibi işletmelerde yoğunluk yaşanırken Yalova’da saatler 21.00’i göstermesiyle sessizlik hakim oldu.

Fotoğraf:  ( Erhan Erdoğan – Anadolu Ajansı )

Polis ekipleri birçok noktada uygulama yaparken, kısıtlamaya uymayan araç ve yayalara da cezai işlem uygulandı.

Koronavirüs salgınının iyice artması sonrasında alınan sokağa çıkma kısıtlaması uygulaması Pazartesi 05.00 saatine kadar sürecek. Bu süre esnasında market, bakkal, manav, kasap ve kuruyemişçiler Cumartesi ve Pazar günleri 10.00-17.00 saatleri arasında açık olacaktır. Lokanta/restoran, pastane ve tatlıcı tarzı işyerleri ise Cumartesi ve Pazar günleri 10.00-24.00 saatleri arasında paket servis faaliyetlerine devam edebilecekler.

Fotoğraf: Erhan Erdoğan – Anadolu Ajansı )

Cumartesi ve Pazar günleri ekmek üretiminin yapıldığı fırın ve/veya unlu mamul ruhsatlı iş yerleri ile bu iş yerlerinin sadece ekmek satan bayileri açık olacak.

Vatandaşlar sokağa çıkma kısıtlaması uygulanan günlerde (Cumartesi-Pazar) ikametlerine en yakın market, bakkal, manav, kasap, kuruyemişçi ve fırın ya da ekmek satış bayine yürüyerek gidip gelebilecekler.

Fotoğraf: Erhan Erdoğan – Anadolu Ajansı )
Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.