Yalova'ya Dair Herşey
Yalova'ya dair herşey!

‘Sanat çiçek açıyor’ projesi!

0 263

Get real time updates directly on you device, subscribe now.

Atatürk Bilim ve Sanat Merkezi Müzik Öğretmeni Haydar Kılıç ve TOBB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdür Yardımcısı Sunayi Kemeç, İl Millî Eğitim Müdürü Ali Tosun´u makamında ziyaret ederek proje koordinatörü oldukları “Sanat Çiçek Açıyor” AB Projesi hakkında bilgilendirmede bulundular. 

Proje Koordinatörü Haydar Kılıç ve Sunayi Kemeç; “Erasmus+ 2018 R3 çağrısı kapsamında Dışişleri Bakanlığı Avrupa Birliği Başkanlığı, Ulusal Ajans tarafından 720 proje arasından kabul edilen 5 projeden biri olan ve desteklenen “Sanat Çiçek Açıyor” projesinin ilk toplantısının Uygulama Otelinde yapılacağını, projenin koordinatörlüğünün Sanat Gönüllüleri Eğitim ve Araştırma Derneği tarafından yapıldığını ifade ettiler.

- Reklam -

‘Genç kadınların iş gücünü arttırmak’

Türkiye´nin koordinatörlüğünde gerçekleştirilecek olan projenin ortakları arasında Bulgaristan´dan, Yambol Ticaret Odası, İtalya´dan bir STK, Makedonya´dan Tetova Üniversitesi, TOBB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Yalova Üniversitesi ve ÜNSE Danışmanlığının bulunduğunu belirten Kılıç; Sanat Çiçek Açıyor projesinin amacının ilimizin en büyük ekonomik gelir kaynağı olan çiçekçilik alanında faaliyet gösteren genç kadınların iş gücünü arttırmak, çiçekçilik sektörüne yeni bir bakış açısı kazandırmak ve el sanatları konusunda uzman ve yetkin gençlerin istihdamının yenilikçi teknolojiler ile arttırılması olduğunu ifade etti.

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More