Ajans Yalova
Yalova'ya dair herşey!

Salgın tedbirleri yerinde incelendi

0 10

Yalova İl Millî Eğitim Müdürü Dr. Abdülaziz Yeniyol, Çınarcık İlçe Milli eğitim Müdürü Nedim Karabacak ile okullarda salgına yönelik alınan önlemleri yerinde inceleyerek Çınarcık ve Esenköy’de okullarda ziyaretler gerçekleştirip alınan önlemleri yerinde inceledi.

Yalova İl Millî Eğitim Müdürü Dr. Abdülaziz Yeniyol, 2021-2022 eğitim öğretim yılının başlamasının ardından, yeni eğitim öğretim yılına yönelik okullarımızda yürütülen faaliyetlerini yerinde görmeye devam ediyor. Yalova’da yüz yüze eğitime ilişkin çizilen yol haritasına yönelik yeni eğitim öğretim yılının sağlıkla ve güvenle başlamasının ardından okul/kurumlarımızı ziyaret ederek incelemelerde bulunan Müdür Yeniyol, Çınarçık’ta yürütülen eğitim öğretim faaliyetleri hakkında idarecilerden bilgi aldı. Yapılması gerekenlerle ilgili talimatlarda bulundu.

Yeni eğitim öğretim yılının sağlıkla ve güvenle başlamasının ardından eğitim alanlarında incelemelerde bulunmaya devam eden Müdür Yeniyol, Çınarcık Adnan Kaptan İlk/Ortaokulunda yürütülen eğitim öğretim faaliyetleri ve salgın kapsamında alınan tedbirleri yerinde gördü. Okullarda yürütülen çalışmalar hakkında idarecilerden bilgi alarak, dikkat edilmesi gereken hususlar konusunda uyarılarda bulundu.

İlçe, okul ve kurum ziyaretlerinde, maske, mesafe ve temizlik konularına dikkat çeken Müdür Yeniyol, hassasiyetle takip edilmesi gereken hususlarla ilgili uyarılarda bulundu.

Salgının önlenmesi kapsamında Bakanlığın yazılı olarak paylaştığı okullarda alınması gereken önlemler, dikkat edilmesi gereken hususlar, yapılması gerekenlerle ilgili gerekli hassasiyetin gösterilmesinin önemini vurgulayan Müdür Yeniyol, “Maske, mesafe ve temizlik kurallarına uyarak hem kendimizin ve çocuklarımızın sağlığı için hem de eğitimin devamı için ne gerekiyorsa hep birlikte yapmalıyız.” dedi.

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.