Ajans Yalova
Yalova'ya dair herşey!

Potanın şampiyonları

0 343

Yalova’da il okul sporları faaliyetleri kapsamında düzenlenen Genç Erkekler ve Kızlar Basketbol Müsabakaları tamamlandı. Erkeklerde şampiyonluğu Özel Birey Anadolu Lisesi elde etti. Kızlarda ise Yalova Anadolu Lisesi, ipi göğüsleyen ekip oldu.

2019-2020 sezonunda devam eden okul sporları organizasyonları kapsamında Gençler Erkekler ve Kızlar Basketbol Müsabakalarının heyecanı sona erdi. Erkeklerde 14, kızlarda ise 5 okul takımı şampiyonluk mücadelesi verdi. 24 Aralık 2019 tarihinde 90. Yıl Spor Salonu’nda başlayan müsabakalar 26 Ocak 2020 tarihinde son buldu. Erkekler kategorisinde şampiyonluğa Özel Birey Anadolu Lisesi ulaştı. Bu kategoride ikinciliği Özel Uzmanlar Anadolu Lisesi, üçüncülüğü Özel Bahçeşehir Anadolu Lisesi ve dördüncülüğü ise Özel Uzmanlar Fen Lisesi elde etti.

Yalova Anadolu Lisesi zirvede

Kızlarda ise şampiyonluk kupasını Yalova Anadolu Lisesi kazandı. Çınarcık MTAL’ın ikinci olduğu bu kategoride üçüncülüğü Çiftlikköy Atatürk Anadolu Lisesi, dördüncülüğü ise Özel Birey Anadolu Lisesi elde etmiş oldu. Şampiyon olan Özel Birey Anadolu Lisesi ve Yalova Anadolu Lisesi 18-21 Şubat 2020 tarihleri arasında yapılacak bölge finallerinde Yalova’yı temsil etme hakkına ulaştı.Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.