Ajans Yalova
Yalova'ya dair herşey!

Parklar yenileniyor oyun grupları değişiyor

0 7

Yalova Belediyesi ekipleri, şehrin birçok noktasında bulunan çocuk parklarında bakım ve onarımlarının yanısıra, çocuk oyun gruplarını da yeniliyor.

Gazipaşa Caddesi’nde bulunan 17 Ağustos Parkı başta olmak üzere, Mahaçkale (çınarlı park) Hacı Akif Turna ve Gaziosmanpaşa Mahallesi meydanında (Şelale) bulunan parklar güncel, günümüz şartlarına uygun hale getiriliyor. 

Belediye Başkan Vekili Mustafa Tutuk’un ‘Parklarımızı daha modern hale getireceğiz’ açıklamasının ardından Park ve Bahçeler Birimi çalışmalarına kısa sürede başladı. Yapılan çalışmalar hakkında bilgiler veren yetkililer; “İlk olarak 17 Ağustos Parkında çalışmalarımıza başladık. Burada bulunan zemin öncesinde kumdu. Bu kum zemin kaldırıp daha güvenli kavçuk zemin haline getireceğiz. En son olarak ise modern, sağlıklı ve çocuklarımızın kas ve motor gelişimlerini sağlayacak oyun guruplarımızın montajını yapacağız. Bu çalışmalarımızla beraber ayrıca Mahaçkale, Hacı Akif Turna ve Gaziosmanpaşa Mahallesinde bulunan parkın oyun grupları günümüz şartlarına uygun hale getirilerek yenilenmektedir” dediler. 

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.