AJANS YALOVA
Yalova'ya dair herşey!

Öztabak’a Doğan’dan cevap

CHP Yalova İl Başkanı Bahar Doğan, AKP İl Başkanı Yusuf Ziya Öztabak’ın Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce ile ilgili sözlerine cevap verdi.

Doğan, yazılı yaptığı açıklamada, Muharrem İnce’nin Yusuf Ziya Öztabak’ın muhatabı olmadığını savundu. “Yalova, tarihinin en görkemli, en kalabalık mitingiyle kendi bağrından yetişmiş evladına, Cumhurbaşkanı adayımız Muharrem İnce’ye sahip çıktı” diyen İl Başkanı Bahar Doğan, Yalovalılara teşekkür etti:

“Öncelikle spontane bir şekilde gelişmesine, çok kısa sürede bir hazırlık yapılmasına karşın Cumhuriyet Meydanı’nı mahşer yerine çevirerek evladına desteklerini gösteren tüm Yalovalı hemşehrilerimize şükranlarımızı sunuyoruz. Her ne kadar televizyon vermese de, gazeteler görmese de Yalova kenti, sokaklarında büyüyen, caddelerinde gezen, içlerinden yetişmiş bir evladına desteğini sonuna kadar göstermiş, sayıları on binleri aşan kalabalık meydanlara sığmamıştır”

Gösterilen bu ilginin AKP cephesinde korku yarattığını savunan Başkan Doğan, “Halkımızın, hemşehrilerimizin Cumhurbaşkanı adayımız Muharrem İnce’ye gösterdiği bu teveccüh anlaşılan iktidar partisinin İl Başkanı Yusuf Ziya Öztabak’ı pek korkutmuş. Kendisi yenileceklerini anlamış olacak ki bir panikle Cumhurbaşkanı Adayımız Muharrem İnce’ye dil uzatma gafletine düşmüş. Öncelikle Yusuf Ziya Öztabak bilmelidir ki Cumhurbaşkanı Adayımız Muharrem İnce, kendisinin sıkleti değildir. Sayın Muharrem İnce’nin muhatabı partilerinin genel başkanı ve cumhurbaşkanı adaylarıdır” diye konuştu.

Doğan, şöyle devam etti:

“Ancak Öztabak’ın Cumartesi günü saat 15.00’ten sonraki ruh halini çok iyi anlayabiliyorum. Sonlarının yaklaştığını il binasındaki makamından bile rahatlıkla görmüş, “Türkiye’ye güvence, Muharrem İnce” sloganlarını Yalova’nın her yerinden rahatlık duymuş olacak ki bir panik ve kıskançlık havası içinde kaleme sarılmış, Cumhurbaşkanı Adayımız Muharrem İnce’ye olan desteğe ve teveccühe eleştiri getirme cüretinde bulunmuş. 5 seçimdir TBMM’ye göndermemek için binbir oyun, yalan ve siyasi manevra yaptıkları ancak bir türlü başaramadıkları Sayın İnce’nin bu kez karşılarına CHP’nin Cumhurbaşkanı Adayı olarak çıkması, Yalova halkının da evladının yanında yer aldığını daha ilk günden göstermesi Yalova’daki AKP yöneticilerinin uykusunu kaçırmaktadır. Yusuf Ziya Öztabak, şimdiden Yalova’da CHP’nin ve Millet İttifakı’nın partilerini, Cumhurbaşkanı Adayımız Muharrem İnce’nin de partilerinin Cumhurbaşkan başkan adayını geride bırakacağını anlamıştır. Kendisine tavsiyemiz muhatabı olduğu kişilerle ilgili konuşması ve şimdiden Ankara’daki genel merkezine seçim akşamı yapacağı mağlubiyet açıklamasını düşünmesidir. Bu, kendisinin siyasi ikbali için de önemlidir. Sayın Cumhurbaşkanı adayımızın da söylediği gibi “Önce Allah’ın izni, sonra milletimizin iradesiyle” evladımızı, bir Yalovalı kardeşimizi Çankaya Köşkü’ne çıkaracağız. Bununla da kalmayıp daha önce yerel seçimlerde iki kez mağlup ettiğimiz AKP’yi bu kez 3-0’la yeneceğiz”

Dikkatinizi Çekebilir:

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.