Ajans Yalova
Yalova'ya dair herşey!

Özel, Salman’a cevap verdi

0 27

Yalova A.Ş ve Yabeltaş Yönetim Kurulu Başkanı Celal Özel, geçtiğimiz günlerde bir programda şirketlerle ilgili açıklamalarda bulunan Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman’a cevap verdi. Özel; “Geçtiğimiz günlerde Vefa Salman’ın yaptığı açıklamalara karşılık ben de kamuoyunu bilgilendirme adına açıklama yapma ihtiyacı hissediyorum” dedi.
Vefa Salman’ın programda şirketlerin durumuyla ilgili verdiği bilgilerin gerçeği yansıtmadığını ifade eden Celal Özel, “Bunlardan ilki teminat mektubu konusudur. Yabeltaş şirketi yönetimimiz zamanında bankalardan herhangi bir teminat mektubu almamıştır. Çünkü şirketlerin mali tablosu bunu almaya uygun değildir” dedi.

Tatil Park ile ilgili olarak teminat mektubu talebi olduğunu kaydeden Celal Özel, şöyle devam etti: “Bankalara başvuruda bulunmamıza rağmen teslim almış olduğumuz şirketlerin mali durumlarının son derece olumsuz olmasından dolayı bankalar şirketimizin teminat mektubu talebinin uygun olmadığını belirtmişlerdir. Teminat mektubu almak, bir şirketin itibarının bir ölçüsüdür. Teminat mektubu alamayan şirketlerin itibarlarının ne kadar olumsuz olduğunu bu konuyla ilgilenen her yönetici de gayet iyi bilir. Yıllarca ticaretle uğraşmış, Belediye Başkanlığı görevini üstlenmiş Sayın Salman’ın teminat mektubu ile ilgili bilgisinin bu kadar az olmasını hayretle karşıladığımı ifade etmek istiyorum”

Yabeltaş 2019 yılını 307 bin lira zararla kapatmıştır

Yönetim Kurulu Başkanı Celal Özel, şirketlerin mali tablosuyla ilgili olarak da “Yabeltaş genel kurulunu 8 Mayıs 2020 tarihinde gerçekleştirerek göreve başladık. Genel kurulda bir önceki Yönetim Kurulunca hazırlanan bilançoda şirketin 2019 yılını 307 bin lira zararla kapattığı belirtilmiştir. Rapor, bir önceki Yönetim Kurulu Başkanı ve ortakların imzasıyla tarafımıza sunulmuştur. Bilançoda, Yabeltaş’a bağlı bulunan tatil park, terminal ve rıhtım otopark işletmelerinin ayrı ayrı kar ve zararları da net olarak bellidir. 2019 yılını Tatil Park 1.8 milyon TL zararla, Rıhtım Otopark 1 milyon 549 bin kar ile ve Terminal ise 538 bin TL kar ile kapatmıştır. Genel olarak baktığımız zaman Yabeltaş A.Ş. şirketi genel yönetim ve diğer giderleri dahil 2019 yılını 307 bin TL zararla kapatmıştır” dedi.

Yalova A.Ş’nin 2019 yılı zararı 975 bin lira

Yalova A.Ş hakkında da bilgi veren Celal Özel, şunları kaydetti:
“Yalova A.Ş.’nin genel kurulunu ise 13 Mayıs’ta yaparak devir aldık. Yine genel kurula sunulan bilançoya göre Yalova A.Ş’nin 2019 yılı zararı 975 bin liradır. Yalova A.Ş.’ye bağlı birimlerdeki kar ve zarar oranlarına baktığımızda 2019 yılını sadece Pazaryerleri 1 milyon 58 bin TL karla kapatmıştır. Yürüyen Köşk 456 bin TL, Engelsiz Kafe 631 bin TL, Emekliler Kafe 76 bin TL zararla 2019 yılını kapatmıştır. Dolayısıyla Yalova A.Ş. eski adıyla Hizmet A.Ş. diğer şirket giderleri ile toplamda 2019 yılını 975 bin lira zararla kapatmıştır. Teslim almış olduğumuz şirketlerin Genel Kuruluna sunulan finansal durumları bu şekildedir. Dolayısıyla Sayın Salman, açıklamalarda bulunurken şirketlerle ilgili son derece dikkatli olmasını önemle rica ederim”

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.