DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN
reklam
Site Yöneticisi TÜM YAZILARI

Özel insanlar için festival düzenlenecek

Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi : Google News
Özel insanlar için festival düzenlenecek
reklam

Çınarcık Turizm Derneği (TUDER) Başkanı Naci Soyer ve Yönetim Kurulu üyesi eşi Ayselen Soyer, Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman’ı ziyaret etti.

Yalova Belediyesi’nin katkılarıyla, 7-11 Mayıs tarihleri arasında Yalova’da ilki düzenlenecek olan ‘Uluslararası Engelliler Müzik ve Halk Oyunları Festivali’ için Başkan Salman’ı bilgilendiren Dernek Başkanı Naci Soyer ve Halk Oyunları Eğitmeni eşi Ayselen Soyer desteklerinden dolayı Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman’a teşekkür etti.

Festivalin Türkiye’de 2.’si Yalova’da ise 1.’sinin düzenleneceğini belirten TUDER Başkanı Soyer; “‘Uluslararası Engelliler Müzik ve Halk Oyunları Festivali’nin bu yıl ülkemizde 2.’sini, Yalova’da ise 1.’sini düzenleyeceğiz. Festival programlarımız Yalova başta olmak üzere Çınarcık ilçemizde de gerçekleştirilecektir. 7-11 Mayıs tarihlerinde yapılacak olan festivalimize;Bulgaristan, Makedonya, Ukrayna, Kazakistan, Kosova ve ülkemizden ise Yalova Alime Paşa Özel Eğitim Uygulama Merkezi öğrencileri katılacaktır. Bu festivalin yapılması için elinden gelen tüm çabayı gösteren ve desteğini esirgemeyen Başkanımız Vefa Salman’a teşekkür ediyorum” dedi.

Yalova Belediyesi olarak özel insanlar için düzenlenen her tür etkinlik ve programa imkanlar dahilinde destek olmaya çalıştıklarını belirten Başkan Salman, “Kentimizde özel insanlara yönelik yapılan etkinliklere imkanlarımız dahilinde destek olmaya çalışıyoruz.  Yalova’mızın engelsiz bir kent olması için birçok çalışma yaptık. Devamının gelmesi içinde çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Kentimizde faaliyet gösteren birçok dernek ile de bu konuda fikir alış verişinde bulunuyoruz. 7-11 Mayıs tarihleri arasında kentimizde düzenlenecekolan ‘Uluslararası Engelliler Müzik ve Halk Oyunları Festivali’nin de özel insanlarımızın yararına olacağını düşünüyorum. Böyle bir festivalin oluşmasında emeği geçen herkese teşekkür ediyor, yapılacak çalışmalar için kolaylıklar diliyorum” dedi.

 

reklam