Ajans Yalova
Yalova'ya dair herşey!

Özdil’den Sifil’e gönderme; “Gece gündüz duacıyız”

0 47
Sözcü yazarı Yılmaz Özdil, Yalova Üniversitesi İslami İlimler Fakültesi’nde öğretim görevlisi Ebubekir Sifil’in kendisini hedef gösteren ve hakaret içerikli sözlerini bugünkü köşesine taşıdı.
Özdil, “Türkiye Cumhuriyeti’nin üstüne adeta kabus gibi çöken yobaz/zırcahil atmosferinin bir an önce dağılması için gece gündüz duacıyız” diye yazdı.
Yılmaz Özdil, “Üniversitede öğretim görevlisi olan Ebubekir Sifil denilen arkadaş, değerli Cüneyt Akman’la benim hakkımda tehdit savurarak, Diyanet’e çağrıda bulunmuştu, ‘cesetlerimizin camiye sokulmamasını, cenaze namazlarımızın kılınmamasını’ istemişti. Ben de gayet müsterih olduğumu belirterek, ‘camiye almazsan cemevinden kaldırırlar’ demiştim” ifadelerini kullandı.
Cemevlerinden kendisinde destek geldiğini belirten Özdil, “Varlığıyla onur duyduğumuz Alevi yurttaşlarımıza ve insani/dini/ahlaki ders niteliğinde açıklamalar yapan, değerli cemevi başkanlarımıza yürekten teşekkür ederim. Ruhumu ferahlatan imbat’ınız o ki, sizlerle aynı topraklarda aynı havayı solumak bile güç veriyor, mücadele azmimizi tazeliyor” yorumunu yaptı.

Yılmaz Özdil yazısında şunları kaydetti:

“Meteoroloji’nin tüm yurtta sağanak yağış raporu verdiği gün, sırf Chp’li belediyeleri karalamak için organize edilen yağmur duasına elbette katılmayacağız. Ancak… Türkiye Cumhuriyeti’nin üstüne adeta kabus gibi çöken yobaz/zırcahil atmosferinin bir an önce dağılması için gece gündüz duacıyız.”
Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.