AJANS YALOVA
Yalova'ya dair herşey!

Organ bağışı anlatıldı!

Kentsel Gelişim Derneği tarafından 05-07 Nisan 2019 tarihleri arasında Ankara Anemon Hotel’de  Organ Bağışı hakkında Genç Bağış Elçileri programı düzenlendi.  Düzenlenen programa Yalova’dan Sosyal Projelerde Faaliyet gösteren Fatih Yıldız Seçildi.

Programda üst düzey yöneticilerin ve konu hakkında uzman kişilerin katılımlarıyla organ bağışının Dünya’da ve Türkiye’de yeri önemi gibi konular ele alındı.

Programda organ bağışının ülkemizde önemli derecede yer ettiği ve gençlerin de destekleriyle geçmişten bu yana önemli derecede artış olduğunun farkında olunduğu belirtildi. Kentsel Gelişim Derneği Başkanı Hüseyin Gök,  “Bu projenin yerelde kalmayıp bir sonraki aşamada Fransa’da yapılacağını ondan sonra ise en son Malatya’da projenin zirvesinin gerçekleştireceğini belirtti.

Projeye destek veren kurum ve kuruluşların yanı sıra projeye katılım sağlayan doktorlar ve alanında uzman kişiler Katılımcılarla birlikte , proje hakkında her türlü desteği vereceklerini ve gençlerin illerinde bu projeyi ileriye taşıyacaklarına inandıklarını belirttiler. Projenin yerelde devam etmesi için de ellerinden geleni yapacaklarını söyleyen Fatih Yıldız, “Gelecekte önemli derecede yer eden organ bağışının bilgilendirilmesi için elimizden geleni yapacağız” dedi.

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.