Ajans Yalova
Yalova'ya dair herşey!

Oral’dan ‘beni takip et’ çekilişi

0 50

Yalova’nın Altınova İlçesi Belediye Başkanı Metin Oral’ın bir sosyal medya paylaşım sitesinde kendisini takip edip, arkadaşlarını etiketleyenlerden yapacağı çekilişle 2 kişiye tablet hediye edeceğini açıklamasına CHP kanadından tepki geldi.

Altınova Belediye Başkanı Metin Oral, sosyal medya paylaşım sitelerinde paylaştığı görselde çekilişle iki kişiye tablet hediye edeceğini açıkladı. Oral, yaptığı paylaşımda “Evde bulunduğumuz bugünlerde küçük de olsa moral ve değişiklik olması için düzenlediğimiz tablet çekilişine davetlisiniz” dedi. Çekilişe katılma şartları olarak gönderiyi beğenme, hesabı takip etme ve ‘Altınova’ etiketiyle iki kişinin etiketlenmesi gösterildi.

CHP İl Başkanı Gürel: Kendilerini ciddiyete davet ediyorum

Altınova Belediye Başkanı’nın sosyal medyadan yaptığı bu kampanyaya CHP’den tepki geldi. CHP Yalova İl Başkanı Mehmet Gürel, “Diyor ki benim internette reklamımı yap, beğenen sayımı arttır, ben de sana çekilişle tablet veriyim diyor. Müthiş bir kampanya düzenlemiş kendisi. İçinde bulunduğumuz şartlarda, ekonomik imkansızlıklardan dolayı bir çok gencimizin internete erişemediği, eğitimini yapamadığı bir durumda, belediye başkanının kendi reklamını yapması kaydıyla bir çekiliş yaklaşımı çok gayriciddi bir yaklaşımdır. Belediye başkanı kendi reklamını yapmak için, takipçi sayısını arttırmak için böyle bir çaba içine girişeceğine ihtiyacı olan gençlere kendi takipçi sayısını arttırmasa da tablet dağıtımına gitmesi çok daha ciddi olur” dedi.

Gürel, Başkan Oral’ı ciddiye davet ederek şunları kaydetti:

“Metin Oral bundan 2 ay sonra beni beğenin, her beğenene 3 kilo patates, 2 kilo soğan göndereceğim diyebilir. Her beni takip edene telefon kontörü hediye edeceğim gibi müthiş fikirlerle karşımıza gelebilir. İnternette beğeni peşinde değil Altınova gibi kritik önemde bir ilçedeki halkın sorunları peşinde koşmasını öneriyorum. Kendilerini ciddiyete ve halkı gerçekten desteklemeye davet ediyorum”

Yasemin Fazlaca: Sosyal medya fenomeni olmasını beklemiyoruz

2019 yerel seçimlerinde Altınova Belediye Başkan Adayı olan CHP’li Yasemin Fazlaca da yaptığı açıklamada, Oral’a tepki göstererek “Sosyal medya fenomenlerinin yaptığı gibi çekilişle hediyeler dağıtmak, beğeni ve takipçi kazanmaya çalışmak Metin Oral’ın oturduğu koltuğun ciddiyetine hiç de uygun değildir. Belediye kaynaklarını Altınova’yı tanıtmak yerine Metin Oral’ın tanıtılmasına harcanması büyük tepkiye sebebiyet vermektedir. Metin Oral’ın kaybettiği halk desteğini geri kazanmak ve yapamadığı icraatlarını örtbas etmek için ileride alışveriş sitelerinde indirim kodu verirse, gençlere takibe-takip ya da giyim-kuşam sitelerine link atarsa hiç şaşırmayalım. Oral’dan beklediğimiz sosyal medya fenomeni olması değil Belediye Başkanı olmasıdır” yorumunu yaptı.

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.