Ajans Yalova
Yalova'ya dair herşey!

Oral, Meclis Üyelerini Hersek Lagününde ağırladı

0 14

Altınova Belediye Başkanı Dr. Metin Oral, Altınovalı İl Genel ve Belediye Meclis Üyelerini Hersek Lagününde ağırladı.

Altınova Belediye Başkanı Dr. Metin Oral ve eşi Yasemin Oral, AK Partili ve CHP’li Altınova İl Genel Meclis üyeleri ile Altınova Belediye Meclis üyelerini aileleri ile birlikte Hersek Lagünü Doğa Eğitim ve Engelli Uyumlu Kuş Gözlem Kulesi ile Engelli Tıbbi Aromatik Bitkiler Bahçesi’nde ağırladılar.

MENTA ÇAYI İKRAM EDİLDİ

İlk olarak, meclis üyeleriyle birlikte Engelli Tıbbi Aromatik Bitkiler Bahçesi’nde kahvaltı yapan Oral, daha sonra Hersek Lagünde yapılan çalışmaları meclis üyeleri ile ailelerine anlattı. Türkiye’nin engelli uyumlu ilk ve tek Tıbbi Aromatik Bitkiler Bahçesi’nde yapılan çalışmalar ve bölgede yer alan bitkiler hakkında sunum yapılarak alan gezildi. Burada davetlilere geçtiğimiz hafta bahçede yapılan ilk hasattan elde edilen Menta (nane) bitkisinden demlenen çay ikram edildi.

KUŞLARI VE BÖLGEYİ İZLEDİLER

Ardından yine ülkemizin ilk ve tek Hersek Lagünü Doğa Eğitim ve Engelli Uyumlu Kuş Gözlem Kulesi’ne geçilerek Başkan Oral burada da meclis üyeleri ve ailelerine çalışmalar hakkında bilgi verdi. Kuş gözlem kulesinde kuşları ve bölgeyi izleyen misafirler güzel bir gün geçirdi.

DOĞA PASAPORTU VERİLDİ

Doğa Eğitim ve Engelli Uyumlu Kuş Gözlem Kulesi’nde, Altınova Belediyesi tarafından ülkemizde ilk kez uygulanan Doğa Pasaportu, meclis üyeleri ve ailelerine anlatıldı. Altınova Belediye Başkanı Dr. Metin Oral’ın elinden Doğa Pasaportlarını alan Meclis üyeleri ile aileleri, “Doğa ve Hayvanları Koruma ve Yaşatma” sözleşmesinin de gönüllüsü oldular.

KEYİFLİ BİR GÜN

Etkinlik sonunda açıklama yapan Altınova Belediye Başkanı Dr. Metin Oral, “Meclis üyelerimiz de Doğa Pasaportu sahibi oldu. Altınova’mıza birlikte hizmet ettiğimiz meclis üyelerimiz ve değerli aileleri ile birlikte ilçemizin önemli turizm markası Hersek Lagünü Tıbbi Aromatik Bitkiler Bahçesi ve Kuş Gözlem Merkezimizde hem keyifli bir zaman geçirdik, hem de verimli değerlendirmeler de bulunduk” dedi.

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.