Ajans Yalova
Yalova'ya dair herşey!

Olaylı maç sonrası Zirve’den açıklama

0 9

Ligin ikinci haftasında sahasında olaylı maçta Bursagücü’ne 39-35 mağlup olan Yalova Zirve Gençlik ve Spor Kulübü’nden karşılaşmayla ilgili açıklama geldi. Kulüpten yapılan açıklamada, “Salonda çalışılmış bir tiyatro oyunu ile karşılaştık” ifadeleri kullanılırken; Mavi-Beyazlılar, hak ve adalet istediklerini dile getirdiler.

Türkiye Erkekler Hentbol 1. Lig B Grubu’ndaki temsilcimiz Yalova Zirve Gençlik ve Spor Kulübü, ikinci hafta müsabakaları kapsamında; Çınarcık Spor Salonu’nda Bursagücü’nü konuk etti. Kıran kırana çekişmeye sahne olan maçın son 5 dakikasında sahada yaşanan olayların ardından temsilcimizde başantrenör Hüseyin Kutrup ile iki oyuncu, karşılaşmadan diskalifiye edilmişti. Toplamda 15 tane iki dakika cezasının çıktığı müsabakayı temsilcimiz 3 kişiyle tamamlamak zorunda kalmış ve mücadelenin ardından iki takım oyuncuları da alkışlarla müsabakanın hakemlerini protesto etmişti.

‘Salonda çalışılmış bir tiyatro oyunu ile karşılaştık’

Yaşanan bu olayların ardından temsilcimiz sessizliğini bozdu. Yalova Zirve Gençlik ve Spor Kulübü’nden yapılan açıklamada, “Pazar günü Yalova’nın çocuklarının hevesle mücadele edeceği, keyif alacağımız bir hentbol maçı izlemeye gittiğimizi sanıyorduk. Ancak salonda çalışılmış bir tiyatro oyunu ile karşılaştık. Sanatın her alanına saygıyla yaklaşıyoruz tabii ki; tiyatronun da emek verilen harika bir görsel bir şölen olduğunu biliyoruz. Ancak bu tamamen bir kurgudan ibaret olan, önceden yazılmış bir senaryonun kötü oynanış şekliydi. Daha ligin 2. haftasındayız. Bir dışarıda bir içeride iki maç oynadı çocuklarımız” ifadelerine yer verildi.

‘Biz hak ve adalet istiyoruz’

Karşılaşmada hakemlerle ilgili sorunların yaşandığına vurgu yapılan açıklamanın devamı şöyle: “Hakem hatalarını konuşmak için erken belki, ama bizim de konuştuğumuz hata değil; kasıt. Hakemlik müessesinde ciddi bir sorun var. Maçların sonuçları da vicdani yara oluşturuyor. Rakip oyuncunun mavi kart görmesi gereken pozisyon vardı. Bir de baktık bizim oyuncumuza 2 dakika cezası verildi. Antrenörümüz ‘niye’ diye sorduğunda aldığı cevap içler acısıydı. Cevap, ‘kıştırtmış olabilir’. Olabilir ne demek? İhtimallerle mi maçlar yönetilecek? Hangi branşta hangi hakem antrenöre ‘şovun bittiyse çık git’ diyebilir? Hakem de insan, hataları olabilir ama sehven hata başka bir şey. Bizim suçumuz 20 tane pırıl pırıl, sporu seven, yaşları 16 ile 20 arasında gençler ile mücadele etmek mi? Biz pozitif ayrımcılık istemiyoruz, ama bundan sonraki maçlarda gerek hakem camiası gerekse federasyon yönetiminin maçlarımıza özenle bakmalarını rica ediyoruz. Biz hak ve adalet istiyoruz.”

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.