Ajans Yalova
Yalova'ya dair herşey!

Okulum Temiz Ödülleri Verildi

0 20

Valilik makamında yapılan törende, Valimiz Sayın Muammer Erol, Yalova Belediyesi Başkan Vekili Mustafa Tutuk, İl Millî Eğitim Müdürümüz Dr. Abdülaziz Yeniyol, İl Millî Eğitim Müdür Yardımcımız Dr. Uğur İnan ile İş Sağlığı ve Güvenliği Uzmanı Serkan Yavaşçaoğlu hazır bulundu.

İlk başvuru yapan 19 Temmuz İlkokulu, Şehit Sercan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, 75. Yıl Ziya Gökalp İlkokulu, Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu ve Hüseyin Alkaş İlkokulu yöneticilerinin de  hazır bulunduğu törende belgeler takdim edildi.

Bakanlığımız ile Türk Standartları Enstitüsü (TSE) arasında imzalanan iş birliği protokolü kapsamında, eğitim kurumlarında Hijyen şartlanın geliştirilmesi, enfeksiyon önleme ve kontrol süreçlerinin tutarlı, geçerli, güvenilir, tarafsız bir anlayışla sürdürülmesi amacıyla “Okulum Temiz” çalışması yürürlüğe girmiştir.

Törende konuşma yapan Valimiz Sayın Muammer Erol, pandemi döneminde koşulları uygun hale getirerek belge almaya hak kazanan okul idarecilerini kutlayarak belgelerini teslim etti. Kısa zamanda okullarımızda daha sağlıklı bir ortam hazırlayan tüm okul yöneticilerimize ve diğer çalışanlarımıza teşekkür etti.

Okullarda yüz yüze eğitimin sağlıklı başlayabilmesi için Bakanlığımız ile TSE arasında imzalanan “Eğitim Kurumlarında Hijyen Şartlarının Geliştirilmesi, Enfeksiyon Önleme ve Kontrol Kılavuzu” protokolü imzalanmıştır. Kılavuzda belirtilen şartları sağlayan tüm okullarımız bir komisyon tarafından denetlenerek “Okulum Temiz” belgesi almaya hak kazanmıştır.

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.