Öğrenciler trafik eğitimi alacak

0
75

Yalova Belediyesi, Adnan Menderes Mahallesi Hisar Sokak üzerinde bulunan yaklaşık 1.700 m2 alan içerisine trafik eğitim parkının yapımına başladı. Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman’ın talimatıyla başlayan çalışmalarla ildeki bir eksiklik daha giderilmiş olacak.

Söz konusu proje; okul öncesi çocukların ve öğrencilerin uygulamalı trafik eğitimi alabilmesine olanak sağlayacak. Alan, aslına uygun şekilde trafik ışıkları, trafik levhaları ve trafik eğitim malzemeleri kullanılarak inşa edilecek.

Konu ile ilgili bilgi veren Belediye Başkanı Vefa Salman, “Yalova’da faaliyete geçirdiğimiz örnek projelerden bir tanesi de trafik eğitim parkı olacak. Çocuklarımız trafik eğitimlerini ilk bu parkta uygulamalı olarak alacaklar. Bu parkla yarının büyüklerine trafik bilincini aşılayacağız. Öğrencilerimiz genç yaşta kuralları ve yapılması gerekenleri parktaki eğitimler sayesinde öğrenerek doğruyu yanlışı ayırt edecek bilinçle büyüyecekler” dedi.

Paylaş
Önceki İçerikÜniversite nihayet binalarına taşınıyor
Sonraki İçerikÇiftlikköy’de imar işlemleri durdu
Nedim Guler
1980 yılında Yalova'da doğdu. Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo, Televizyon ve Sinema Bölümü'nden mezun oldu. Ankara'da çeşitli reklam ajanslarında, TRT ve TV8'de stajyerlik yaptı. Anadolu Ajansı'nda Yalova muhabirliği ve il temsilciliği görevini yürüttü. Bir süre Doğan Haber Ajansı'nda muhabir olarak çalıştı. Yalova Hayat Gazetesi'nin günlük yayın hayatına atılmasıyla birlikte yaklaşık 7 sene genel yayın yönetmenliğini üstlendi. 2006 yılında Ajans Yalova adlı internet haber portalını kurdu.