Ajans Yalova
Yalova'ya dair herşey!

Numan Soyer, yeniden aday olacak

0 63

Çınarcık Belediye Başkanı Numan Soyer, kendisi hakkında çıkan “Bir daha aday olmayacak” şeklindeki sözlere tepki göstererek “Allah’ım müsaade ettiği sürece ömrümün son gününe kadar Çınarcık’ımıza, bu güzel insanlarımıza hizmet etmeye her zaman hazırım” dedi.

Sosyal medya hesabından bir video paylaşan Çınarcık Belediye Başkanı Numan Soyer, görev süresi içinde yaptıklarını anlattı. Yapılan, devam eden ve yapılacak projeleri anlatan Soyer, Hasanbaba’nın atıl durumdan kurtularak turizme kazandırılacağını söyledi. Hasanbaba B Tipi Mesire Alanı’nda bungalov evler, restaurantlar, kır bahçeleri, hobi noktaları, oyun parkurları, karavan parkları ve kamp alanları gibi turistik donatılar ekleneceğini belirten Başkan Soyer, kanalizasyon projesiyle ilgili de bilgi verdi.

Kanalizasyon projesi başlayacak

Soyer, “SUKAP kapsamında İller Bankası Bursa Bölge Müdürlüğü tarafından projesi onaylanan bu çalışma ile yaklaşık 2 km’lik sahil bandı ve Çınarcık geneli kanalizasyon projesi tamamen yenilenecek. Meydanda bulunan ve her yaz kokudan dolayı çokça şikâyet edilen aktarma istasyonu o bölgeden kaldırılacak. Projenin bedeli yaklaşık 70 milyon TL. Bu bedelin yarısı hibe olarak karşılanacak, diğer yarısı İller Bankası kredisi ile tamamlanacak. Bu konuda belediye olarak elimizden geleni yaparken bizleri asıl üzen CHP belediye meclis üyelerinin bir kısmının kanalizasyon projesinin yenilenmesine karşı red oyu vermesi oldu. İnanılır gibi değil ama gerçek. İstiyorlar ki aktarma istasyonu her yaz koksun, Çınarcık’ta kanalizasyonlar taşsın, insanlar mağdur olsun. Halka hizmet edilmesin, kimsenin hayatı kolaylaşmasın. Derdinizi anlamak mümkün değil” diye konuştu.

Dolgu gelecek yaza hazır

Uzun süredir tamamlanmayan dolgu çalışmasıyla ilgili de konuşan Başkan Soyer, şöyle devam etti:

“Dolgu çalışmasının doldurma işlemi bitmek üzere. Sıra üst kullanım alanının hazırlanmasında. Bu konuda proje detay çalışmalarımızı tamamlıyoruz. Çok amaçlı kullanım özelliklerine sahip olan, Çınarcık’ın çehresini değiştirecek tam bir vizyon projesini tamamlamış olacağız. İlgili kurumlarla görüşmelerde bir noktaya geldik ancak nihayete ermeden adını koymayı uygun görmüyoruz. Tahmin ediyorum gelecek yıl yaz başı dolgumuzun üst kullanımı yaklaşık 8-9 milyonluk bir yatırımla tamamlanmış olacak. Bu yaz bölge esnafımızın mağdur olmaması için herhangi bir inşaat faaliyeti olmayacak”

Stat projesi

Çınarcık’a bir stat sözü verdiklerini kaydeden Çınarcık Belediye Başkanı Numan Soyer, “Stadımız FIFA standartlarında 105×70 ölçülerinde, mevcut tribünümüzün 5 katı büyüğü ile yaklaşık 1000 koltuk kapasiteli, gece maçları oynamaya uygun ışıklandırmalı, elektronik skorbordlu ve sentetik çim olarak yapılacaktır. Ayrıca stadımızın yanına 2. etapta tesis binası inşa edeceğiz. Tesis binamızda 4 sporcu soyunma odası, 2 hakem odası, 1 çalışma odası, 32 sporcunun konaklayabileceği otel konforunda 16 oda, fitness salonu, yemekhane, toplantı salonu ve yönetim odaları yer alacak. Yine stadyum projemiz içerisinde şeref tribünü, deplasman tribünü, farklı noktalarda yer alacak tuvaletler ve geniş bir otopark alanı düzenlemesi mevcut. Gençlik ve Spor Bakanlığımızın desteğiyle tamamlanacak olan stat projemizde detay projeleri ve zemin etüt çalışmaları başladı. Mayıs ayı içerisinde ihale sürecini tamamlamayı ve 2022 yılının başında hizmete almayı hedefliyoruz” şeklinde konuştu.

Seçim döneminde büyük ses getiren Marina Projesi’ne de değinerek sürecin adım adım ilerlediğini kaydeden Başkan Soyer, şöyle devam etti:

“Marina ve mahmuzlarla ile ilgili proje, planlama, araştırma ve yapım için gerekli izinlerin ilgili bakanlıklardan alınmasına ilişkin müşavirlik hizmet alımı ihalesine çıktık. Sözleşmemizi imzaladık. Sözleşmeden sonraki 6 aylık süreçte projelerin ve izinlerin tamamlanmasını öngörüyoruz. İnşallah yılsonuna gelmeden her yönüyle hazır hale geleceğiz. Dolguyu nasıl bitirdiysek, stada nasıl başladıysak marinayı da aynı şekilde yapacağız.

Hizmete her zaman hazırım

Hakkında çıkan “İstifa edecek”, “Bir daha aday olmayacak” şeklindeki sözlere de yanıt veren Başkan Soyer, şunları kaydetti:

“Göreve başladığımızdan bu yana başkan istifa ediyor deniliyor ama gördüğünüz gibi karşınızdayım. Böyle bir durumun gündeme bile gelmesi söz konusu değil. Sonra, siyasete girdiğim için pişmanmışım. Siyasete girdiğim için hiçbir zaman pişman olmadım, aksine halka hizmet etme fırsatı verdiği için Allah’ıma hamd ediyorum. Herkesin yaşadığı/yaşayabileceği bazı sağlık sorunları yaşadım ama şükürler olsun iyiyim. Kaçmaya gelince benim yolumdan döndüğümü tarih yazmamıştır. Neymiş bir daha aday olmayacakmışım. Aksine partimizin ilgili kurulları onay verdiği sürece, Allah’ım müsaade ettiği sürece ömrümün son gününe kadar Çınarcık’ımıza, bu güzel insanlarımıza hizmet etmeye her zaman hazırım. Dün de hazırdım bugün de hazırım yarın da hazır olacağım. He diyorsanız ki Numan Soyer var olduğu sürece bizim hiç şansımız yok o da sizin sorununuz. Görünen o ki Çınarcık Belediye Başkanı halka verdiği sözleri tek tek gerçekleştirmek için ne gerekiyorsa yapmaya devam edecek”

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.