HABER PORTALI
Yalova'ya dair herşey!

Müftü Açari’den Salman’a ziyaret

Yalova İl Müftüsü Turgut Açari, 1-7 Ekim Camiler ve Din Görevlileri Haftası dolayısıyla Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman’ı makamında ziyaret etti.

Diyanet İşleri Başkanlığı’nca ülke genelinde her yıl 1-7 Ekim tarihleri arasında Camiler ve Din Görevlileri Haftası olarak kutlanıyor. Bu kapsamda İl Müftüsü Turgut Açari ve müftü yardımcıları, Başkan Salman’ı makamında ziyaret etti. Camiler ve Din Görevlileri Haftası temasının “Camiler ve Din Hizmetine Adanmış Ömürler” olduğunu belirten Müftü Açari, Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından belirlenen tema ve hafta içerisinde İl Müftülüğü tarafından düzenlenecek programlar hakkında bilgiler verdi.

“Camiler ve Din Hizmetine Adanmış Ömürler” teması ile ilgili Yalova Belediyesi’nin yaptıkları hakkında bilgiler veren Başkan Salman, “Kentimizdeki camilerde Yalova Belediyesi olarak görev ve yükümlülüklerimizi yerine getirmeye özen gösterdik. Her Ramazan ve Kurban Bayramı’nda vatandaşlarımızın dini vazifelerini daha sağlıklı ve hijyenik bir ortamda yapabilmesi amacıyla camilerimizin içini ve dışını temizledik. Mezarlıklara ücretsiz servis sağlayarak vatandaşlarımızın kabristan ziyaretlerini kolayca yapabilmelerini sağladık. Kandillerde özel programlar tertipleyerek vatandaşlarımızla birlikte Allah’a açılan ellerde tek yürek olduk. Umre ziyareti öncesinde vatandaşlarımızın yanında olarak onları kentimizden hediyelerle yolcu ettik” diyerek Müftü Açari ve yardımcılarını bilgilendirdi.

Ardından Müftü Açari, Başkan Salman’a ‘Camiler Haftası’ sebebiyle özel olarak yaptırılan çiniyi hediye etti. Ziyaretin sonunda Başkan Salman, Müftü Açari ve müftü yardımcılarına yaptıkları ziyaret için teşekkür ederek kendilerinin de ‘Camiler ve Din görevlileri Haftası’nı kutladı.

Dikkatinizi Çekebilir:

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.