AJANS YALOVA
Yalova'ya dair herşey!

Minik sporculara en anlamlı hediye

Çiftlikköy Kültürspor minik futbolcularına anlamlı bir 30 Ağustos Zafer Bayramı hediyesi verdi. Kulüp Başkanı Tamer Balkaş, kulüp sporcularına Atatürk Nutuk isimli eserini hediye etti.

Çalışmalarını aralıksız olarak sürdüren Çiftlikköy Kültürspor’da Kulüp Başkanı Tamer Balkaş, minik futbolculara 30 Ağustos Zafer Bayramı nedeniyle anlamlı bir hediye verdi. Daha önce de dini ve milli bakımdan önemli günlerde çocuklara kitap hediye eden Başkan Balkaş, bu kez de Atatürk’ün Nutuk adlı eserini minik futbolculara hediye etti.

Skor kültürünü değil spor kültürünü öğretmek için çabaladıklarını kaydeden Tamer Balkaş, antrenörler İbrahim İnce ve Engin Tuna ile birlikte Nutuk hediye ettiklerini belirterek “Aynı zamanda kültürümüzü, milli ve dini bayramlarımızı da çocuklarımıza unutturmayıp öğretiyor ve sahip çıkmalarını amaçlıyoruz. Hem spor kültürünü hem de milli kültürümüzü öğretiyor ve yaşatıyoruz. Değerlerimizin bayramlarımızın örf ve adetlerimizin nesilden nesle aktarılması için hep birlikte mücadele ediyoruz. Nutuk kitabını 50 sporcumuza dağıttık. 30 Ağustos Zafer Bayramımız kutlu olsun” şeklinde konuştu.

Dikkatinizi Çekebilir:

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.