Ajans Yalova
Yalova'ya dair herşey!

Millet bahçesi için stadyumu önermiş

0 225

Atatürk mirası Millet Çiftliği arazisinin devamı niteliğindeki araziye millet bahçesi yapılması projesinde CHP’yi siyasi tutarsızlıkla suçlayan Ak Parti Gençlik Kolları Genel Başkanı ve Yalova Milletvekili Ahmet Büyükgümüş’ün yaklaşık 2 yıl önce proje için stadyumun bulunduğu araziyi düşündüğü ortaya çıktı.

Yalova gündeminin bir numaralı maddesi haline gelen ve halk arasında ‘eski üzüm bağı’ olarak bilinen araziye ‘millet bahçesi’ yapılacağı açıklanmış ancak bu karara başta CHP olmak üzere pek çok kesimden sert tepki gelmişti. Yıllarca Türk tarımına hizmet veren ve Atatürk tarafından halka bağışlanan araziye ‘millet bahçesi’ yapılmasına yönelik gelen tepkilere Ak Parti Yalova Milletvekili Ahmet Büyükgümüş, Twitter üzerinden cevap vermişti.

Büyükgümüş, “Yalova’da Millet Bahçesi’nin yer seçimine karşı çıkan CHP ve Millet İttifakı bileşenlerini ise anlamıyorum. Seçim vaatlerinde aynı yere şehir parkı yapmayı vaad edip bugün karşı çıkmak nasıl bir siyasal tutarlılıktır? Ciddiyetle ve kararlılıkla Yalova için çalışmaya devam” ifadelerine yer vermiş ve aynı bölgeye CHP Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman’ın seçim vaatlerinde kent parkı sözü verdiğini açıklamıştı.

Ancak aynı Ahmet Büyükgümüş’ün 2018 yılında düzenlenen bir basın toplantısındaki sözleri “bu ne perhiz, bu ne lahana turşusu” dedirtti. Büyükgümüş, 2 Ağustos 2018 yılında düzenlenen toplantıda gazetecilere yaptığı açıklamada, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın seçim süresinde vaat ettiği ‘Millet Bahçesi’ projesiyle ilgili kentte çalışma yürüttüklerini söyledi. Büyükgümüş, toplantıda yer olarak Atatürk Stadyumu’nun bulunduğu araziyi hedeflediklerini kaydederek “Benim gönlümden geçen biliyorsunuz stadımız eskidi. İyi bir stat yeri tespit etmeliyiz, şehrin seçilmişleri olarak. Stadımızı oraya taşıyıp hem buradaki spor kültürümüzü yeniden canlandırmak istiyoruz. Yalovaspor’umuzu eski o şaşalı günlerine geri döndürmek hususunda motive edici bir yere yeni stat yapılması gerekiyor. Mevcut stadın olduğu yeri de iyi bir Millet Bahçesi olarak organize edeceğiz” diye konuştu.

CHP’ye “siyasi tutarsızlıkla” suçlayan Milletvekili Büyükgümüş’ün geçen 2 yıllık sürede fikrini değiştirmesi ve tutarlı bir görüş belirtmemesi dikkatlerden kaçmadı.

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.