DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN
reklam

Memleket Partisi’nin Cumhurbaşkanı adayı…

Yayınlanma Tarihi : Google News
Memleket Partisi’nin Cumhurbaşkanı adayı…
reklam

Memleket Partisi’ndeki Cumhurbaşkanı adayını belirlemek üzere yapılan ön seçim yaptı. İl Başkanı Ertan Şener’de kayıtlı olduğu Merkez İlçe Başkanlığı’na gelerek oyunu kullandı.

Seçimlerle ilgili bir açıklama yapan Memleket Partisi Yalova İl Başkanı Ertan Şener, “Cumhurbaşkanı Adayımızı belirlemek için gerçekleştirdiğimiz ön seçimde oy kullanma işlemi devam ediyor. Tek aday olmasına rağmen üyelerimiz yoğun bir katılım gösteriyorlar. Bir başka sevindirici nokta ise oy kullanmaya gelen üyelerimiz tek başlarına gelmiyorlar. Yanlarında eşlerini dostlarını da getiriyorlar. Özellikle gençler olmak üzere her yaştan insanlar gönüllü olarak gelip üyelik başvurusu yaptı. Bir kez daha hatırlatayım ki; Türkiye’de adayını ön seçimle belirleyen ilk ve tek parti biziz. Parti içi demokrasi ülke demokrasinin teminatıdır” dedi.

Şener oy kullandığı esnada gelerek partilerine üye olan bazı gençlerle birlikte fotoğrafta çekildi.

Sandıkta ‘oy birliği’

Yapılan ön seçimde Cumhurbaşkanı adayı parti üyelerinin oyuyla Genel Başkan Muharrem İnce oldu.

Memleket Partisi Sözcüsü İpek Özkal Sayan, yazılı açıklamasında, Muharrem İnce’nin oy birliğiyle Cumhurbaşkanı adaylığına seçildiğini belirtti.

Sayan, Memleket Partisi tüzüğünün 66. maddesi gereği bugün bütün il ve ilçe başkanlıklarında sandık başına gidildiğine işaret ederek, şunları kaydetti:

“Saat 08.00’de başlayan oy verme işlemleri 17.00’de sona erdi. Memleket sevdalıları oy birliğiyle Genel Başkan Muharrem İnce’yi Cumhurbaşkanı adayı olarak belirledi. Doğrudan parti üyelerinin önüne sandık koyarak Cumhurbaşkanı adayımızı belirledik.”

reklam