Ajans Yalova
Yalova'ya dair herşey!

Memleket Partisi kuruldu; İnce Genel Başkan

0 125

CHP’den ayrılarak Memleket Hareketi’ni başlatan Muharrem İnce’nin partisi resmi olarak kuruldu. Memleket Partisi için bakanlığa ilk dilekçe verilirken Muharrem İnce genel başkan seçildi. Yalova Milletvekili Özcan Özel de genel başkan yardımcısı oldu.

Memleket Hareketi ile birlikte Türkiye’yi gezmeye başlayan İnce, bir yandan da hareketi partileştirmek için çalışmalarına devam ediyordu. CHP’den ayrılarak Memleket Partisi adı altında yeni bir parti kuran Muharrem İnce’nin partisinin A takımı belli oldu.

Partinin kuruluş dilekçesi İçişleri Bakanlığı’na kurucular kurulu üyeleri Hakkı Akalın, Teğmen Mehmet Ali Çelebi, Mert Ünlü, Gaye Usluer ve Serkan Ufuk Akgün tarafından ulaştırıldı. Memleket Partisi heyeti, İçişleri Bakanlığı çıkışında parti dilekçesiyle poz verdi.

HAKKI AKALIN GENEL SEKRETER, GAYE USLUER PARTİ SÖZCÜSÜ

Kuruluş dilekçesinin bakanlığa verilmesinin ardından parti genel merkezinde kurucular kurulu üyelerinin katılımıyla bir toplantı düzenlendi. Toplantıda Muharrem İnce, oy birliğiyle partinin genel başkanı seçildi.

Muharrem İnce, oy birliğiyle partinin genel başkanı seçilirken, Hakkı Akalın partinin genel sekreteri oldu. Özcan Özel ve Mehmet Ali Çelebi de Memleket Partisi Genel Başkan Yardımcısı olarak görev aldı.

Muharrem İnce’nin A takımı belli oldu

Toplantı öncesinde basın açıklamasında bulunan parti sözcüsü Gaye Usluer de partinin A takımını kamuoyuna duyurdu. Usluer, Muharrem İnce’nin yarın saat 11.00’da açıklama yapacağını da belirterek, “Yarın saat 11:00’de Genel Başkanımız ilk basın toplantısını gerçekleştirecek. Yarın il başkanlarımıza yetki belgesi teslim edilecek. Sözlerimi bitirirken ‘mavi’ demek istiyorum. Mavi partimizin sloganı, mavi huzur demek, mavi adalet demek. Geleceği birlikte kazanacağız demek. ‘M’ memleket demek, ‘a’ adalet demek, ‘v’ vicdan demek son hafi işsizlere iş demek” şeklinde konuştu.

Muharrem İnce’nin A takımı belli oldu

Buna göre Memleket Partisi’nin A takımı şu şekilde:

Genel Başkan: Muharrem İnceGenel Sekreter: Hakkı Akalın

Genel Başkan Vekili ve Parti Sözcüsü: Gaye Usluer

Genel Sayman: Serkan Ufuk Akgün

Genel Başkan Yardımcısı: Mehmet Ali Çelebi

Genel BaşkanYardımcısı: Özcan Özel

Genel Başkan Yardımcısı: Serhat Galip

Genel Başkan Yardımcısı: Hüseyin Avni Aksoy

Genel Başkan Yardımcısı: Nurdan Demirbağ

Genel Sekreter Yardımcısı: Mert Ünlü

Genel Sekreter Yardımcısı: Mevlüt Dudu

Genel Sekreter Yardımcısı: Yavuz Kayhan

MYK ÜYELERİ:Ali Rıza Büyükuslu

İpek Özkal

Çiğdem Bayraktar

YDK Başkanı: Mustafa Kemal Çiçek

Asuman Ali Güven

Süleyman Ergüner

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.