Ajans Yalova
Yalova'ya dair herşey!

Marketlere sınırlama getirildi

0 190

İçişleri Bakanlığı, 81 İl Valiliği’ne Koronavirüs (Kovid-19) salgını ile mücadele kapsamında ek bir genelge daha gönderdi. Genelgeye göre, il ve ilçelerdeki küçük, büyük tüm marketler en fazla 09.00-21.00 saatleri arasında hizmet verebilecek.

YTSO Yönetim Kurulu Başkanı Tahsin Becan, “İçişleri Bakanlığı’mızın 81 İl Valiliğine koronavirüs salgını ile mücadele kapsamında göndermiş olduğu ek genelgeyle marketlerin çalışma saati ve marketlerde alışveriş yapan müşteri sayısının düzenlendiğini belirtti. Genelgeyle Market içindeki en fazla müşteri sayısı müşteriye doğrudan hizmet sunulan toplam alanın (depolar, idari bürolar vb. hariç) onda biri kadar olacak. Örneğin marketin müşterilerin hizmetine sunulan alanı 100 metrekare ise aynı anda içeride en fazla 10 müşteri olması gerekecek. Tüm marketler, hizmet alanı büyüklüğüne göre içeride bulunabilecek maksimum müşteri sayısını market girişlerine asarak ilan edecek. İçeride belirlenen sayıda müşteri bulunması için gerekli tedbirleri alacak. Market içinde belirlenen sayıda müşteri var ise içerden müşteri çıkmadan başka müşteri içeriye alınmayacak. Marketler aynı zamanda içeriye girmek için bekleyen müşterilerin en az bir metre mesafe ile beklemeleri gerektiğini sürekli hatırlatacaklar, market girişinde görülecek şekilde bu hususu belirten afiş asılacaktır” dedi.

YTSO olarak 250 adet afiş bastırarak ilgili marketlere dağıttıklarını da belirten Becan, Koronavirüs Bilim Kurulu’nun tavsiyeleri doğrultusunda Sağlık Bakanlığı’mızın açıkladığı 14 Kural’a kesinlikle uyulması, kişisel hijyen tedbirlerine dikkat edilmesi ve zorunlu ihtiyaçlar dışında evlerden dışarı çıkılmaması gerektiğini bir kez daha hatırlattı.Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.