DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN
reklam

Korona’dan Yalova’da ilk ölüm

Yayınlanma Tarihi : Google News
Korona’dan Yalova’da ilk ölüm
reklam

Tüm dünyayla birlikte Türkiye’yi de etkisi altına koronavirüs salgınında Yalova’dan ilk üzücü haber geldi. Termal Gökçedere’de oturan 80 yaşındaki bir vatandaşın son testlerinin pozitif çıktığı ve hayatını kaybettiği öğrenildi.

9 Mart’tan itibaren Türkiye’de de görülmeye başlanan koronavirüs vakaları şu ana kadar 168 kişinin canını alırken Yalova’dan da ilk üzücü haber geldi. Termal Gökçedere’de oturan 1940 doğumlu C.Ö’nün koronavirüs nedeniyle hayatını kaybettiği iddia edildi.

Yaşı ilerlemiş ve çeşitli rahatsızlıkları olduğu bildirilen C.Ö’nün yapılan ilk iki testinin negatif çıktığı ama son testinin pozitif olduğunun belirlendiği ifade edildi.

Edinilen bilgiye göre kaldırıldığı Yalova Devlet Hastanesi’nde hayatını kaybeden C.Ö güvenlik tedbirleri eşliğinde Termal’de toprağa verildi. Önlem olarak da C.Ö’nün yaşadığı apartman karantina alındı.

Erol Tatar da doğruladı


Hayatını kaybeden vatandaşla ilgili gelişmeyi İyi Parti İl Başkanı Erol Tatar da sosyal medya hesabından duyurdu. Tatar, “Merhum yaklaşık iki aydır rahatsız. İki gün önce Atakent Hastanesi’ne yatırıyorlar. Burada solunum yetmezliği zatürre teşhisi konuluyor. Bir gün önce koronavirüs testi yapılıyor ve aileye negatif olduğu söyleniyor. Akşam ailenin haberi olmadan Yalova Devlet Hastanesi’ne naklediliyor. Aile sevkin nedenini sorduğunda da ikinci testin pozitif çıktığı söyleniyor. Hastamız ardından burada rahmetli oluyor. Koronavirüs tedbirlerine istinaden ailesi ve kimse alınmadan Termal Gökçedere’de toprağa veriliyor. Ailenin oturduğu apartmanları şu anda karantina altında. Bu durumu telefonla görüştüğüm yönetim kurulu üyesi arkadaşımız bana anlattı. Ben de Yalova kamuoyunu bilgilendirmek amacıyla sizlerle paylaşıyorum” dedi.reklam