Yalova Satranç İl Temsilciliği tarafından düzenlenen, Yalova Valiliği ve Yalova Belediyesi tarafından da desteklenen 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla gerçekleştirilen satranç turnuvasında büyük heyecan yaşandı. 15 Temmuz Satranç Turnuvası’nda sporcuların birbirleriyle mücadeleleri nefesleri kesti.
8 ilden 100 sporcu
Yalova 90. Yıl Spor Salonu’ndaki organizasyona 8 ilden yaklaşık 100 sporcu katıldı. Ev sahibi Yalova’nın yanı sıra; Bursa, Kocaeli, Sakarya, İstanbul, Gaziantep, Eskişehir ve İzmir’den katılım sağlayan sporcular, turnuvaya büyük ilgi gösterdiler. 2 gün süren, 60 dakika ve 30 saniye eklemeli tempoda oynanan müsabakaların ardından dereceye giren sporcular da belli oldu.
3 kategorinin dereceleri belirlendi
Birbirinden çekişmeli karşılaşmaların oynandığı turnuvada 3 kategoride dereceye girenler belirlendi. 8 yaş ve altı kategoride birinci, Ahmet Can Demir oldu. Beren Çetin’in ikincilik kürsüsüne çıktığı bu kategoride üçüncülüğü Nisa Beren Karabaş ve dördüncülüğü de Seyit Kadir Kahraman elde etti. 12 yaş ve altı kategoride Emrah Bekir Özdinç birinci, Irmak Çetinavcı ikinci, Sinegül Aliyeva üçüncü ve Efe Uygar Akbelen de dördüncülük elde etti. Açık kategorinin şampiyonu Muhammet Sinan Gönüllü oldu. Abdullah Mert Anık ikinci, Kayra Camcı üçüncü ve Koraycan Albay da dördüncülük sevinci yaşadı.