Ajans Yalova
Yalova'nın özgür, bağımsız haber sitesi

Kuru havuz onarılıyor

0 555

Get real time updates directly on you device, subscribe now.

15 Temmuz Demokrasi ve Cumhuriyet Meydanında bulunan şehrin en önemli objelerin başında gelen kuru havuzun onarımına başlandı.

- Reklam -

Geçtiğimiz günlerde seçim propaganda aracının üzerinden geçmesi ile çöken, taşları kırılan ve çalışamaz duruma gelen kuru havuzun Yalova Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekipler tarafından tadilatına başlanıldı.

Özellikle çocukların yaz aylarında serinlemek ve oyun oynamak için tercih ettiği vatandaşların ise fotoğraf çekilip serinleme noktalarının başında gelen Kuru Havuz tadilatı yapıldıktan sonra tekrar hizmet verecek. Kuru havuzun yapımının kısa bir sürede biteceğini belirten Yalova Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri; “Kırılan, hasar gören ışıklandırma sistemleri ile birlikte havuzun etrafında ve zeminde bulunan tüm taşlar yenilendi ve bakımı yapıldı. Ayrıca tüm zemin kaldırılarak hasar gören yerlerin onarımını gerçekleştirdik. Bununla birlikte su pompalarının değişimi ve bakımı yapıldı. Tüm bu işlemler bittikten sonra Kuru Havuz eski görünümüne kavuşacak” denildi.

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.