reklam
reklam
DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN
reklam

Kursiyerlere yer tahsis edildi

Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi : Google News
reklam

Çınarcık Belediye Başkanı Avni Kurt, yıl boyunca Halk Eğitim Merkezi’nde öğrendiklerini el işine dönüştüren kursiyerlere ürünlerini satabilecekleri yer tahsis etti.

Çınarcık Belediyesi bir sosyal sorumluluk projesine daha imza attı. Çınarcık Halk Eğitim Merkezi kursiyerlerinin satış yeri taleplerini kırmayan Çınarcık Belediye Başkanı Avni Kurt, yıl boyunca üretilen el işlerinin satılabilmesi için Cumhuriyet Meydanı’nda yer tahsis etti.

 width=Bayanlara meydanda güzel bir yer tahsis ettiklerini kaydeden Başkan Kurt, “İlçemizdeki Halk Eğitim Merkezi’nde kurs gören bayanlarımız gerçekten çok güzel el işlerine imza atıyorlar. Bunu sene sonu sergilerinde görüyoruz. Bayanlar kış boyunca hem öğrenip hem de üretiyorlar ancak bu ürettiklerini kazanca dönüştürme konusunda sıkıntı yaşıyorlardı. Bizden ürünlerini satabilmeleri için yer talebinde bulundular. Biz de onlara satış yapabilecekleri bir yer verdik” dedi.

Kurt, bu sayede kursiyer bayanların ürettiklerini satabileceklerini ve aile bütçesine katkıda bulunacaklarını ifade ederek “Kadınlarımızın hem kendi hem de ülke ekonomisine katılmaları bizi mutlu ediyor” diye konuştu.

Kursiyer ve öğretmenler de Başkan Avni Kurt’a teşekkür etti.

reklam