Ajans Yalova
Yalova'ya dair herşey!

Kurban bayramı pazarında son fiyatlar

0 63

Kurban Bayramı’na sayılı günler kala besiciler, küçük ve büyükbaş hayvanlarını görücüye çıkardı.

Salgın dolayısıyla tüm alanlarda olduğu gibi hayvancılıkta da çeşitli olumsuzluklar yaşayan besiciler, beklentilerini Kurban Bayramı öncesinde de bulamadı. Yalova Belediyesine ait Kurtköy Kurban hayvan satış pazarında Küçükbaş kurban fiyatları 1500- 3000 TL arasında değişirken, Büyükbaş kurbanların ise 8500- 30.000 TL arasında değişkenlik gösteriyor.

Yalova Belediyesine ait Kurtköy Kurban hayvan satış pazarında yerlerini alan besiciler, satıcıların çok olduğunu ancak müşterilerin olmadığından dert yanarak, kurban almak isteyenlerin Kurban pazarını bulmakta zorluk yaşadıklarını, gerekli tanıtımların yapılmamasından dolayı Kurban almaya gelen bazı alıcıların Kurban pazarının yollarını bulamadıklarını ve bölgede kaybolduklarını dile getirdiler.

Pazarın merkeze uzak olması nedeniyle müşteri gelmediğinden yakınan besiciler, kurban pazarı yeriyle ilgili bir an önce çözüm beklediklerini söylediler. İşlerinin son derece durgun olduğunu aktaran besiciler, geçen yıldaki kurban fiyatlarıyla satışlarının aynı olduğunu, buna rağmen satış yapmakta zorluk yaşadıklarını söylediler.

Son yılların en durgun dönemini yaşadıklarını belirterek fiyatlarda ciddi bir düşüş olmasına rağmen hayvanları satamadıklarını belirtti. Hayvan pazarı satılık hayvanlarla dolarken, pek çok pazarlık da tamamlanamadı. Gün boyunca pazarda ancak birkaç baş hayvan satıldı.

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.