DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN
reklam

Kültür Turizm’de koltuk değişimi

Yayınlanma Tarihi : Google News
Kültür Turizm’de koltuk değişimi
reklam

Yalova İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü’nde koltuk değişimi meydana geldi. 

İl Kültür Turizm Müdürü Şeref Tali yaş haddinden dolayı emekli oldu yerine ise vekaleten Ziya Karatekin getirildi. 

2003 yılında İl Kültür ve Turizm Müdür Yardımcısı olarak Yalova’ya atanan Şeref Tali, 2017 yılından bu yana İl Kültür ve Turizm Müdürü görevini icra etti. Tali, yaş haddinin dolmasıyla beraber emekliliğe ayrıldı. Tali’nin boşalan koltuğunu ise atama yönetemi ile vekâleten Ziya Karatekin geldi.  

Yaklaşık 7 yıldır İl Müdürlüğü görevini sürdüren Tali, emekli olma kararı aldıktan sonra sosyal medya hesabı üzerinden veda mesajı yayınladı.

Müdür Tali mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Başladığım yerdeyim… Arkadaşlarım, dostlarım, sevdiklerim her zaman bana destek olup yanımda olan iyi ki varsınız dediklerim, yanımda göremediklerim, dost mu, düşman mı hiç bilemediklerim hakkınızı helal edin. Hamdolsun ki; devletimize halel getirmeden, inancımıza ve onurumuza uygun “Milleti yaşat ki Devlet yaşasın” desturuyla memuriyet hayatımın sonuna geldim. “Kişi değiştirmeye güç yetiremiyeceği bir münkeri (sakıncalı eylemi) görünce, Allah’a o eylemi münkir olduğunu, yani asla hoşlanmadığını bildirmesi, onu kurtarmaya yeter.” Her Müslüman üzerine düşen görevi yapmakla sorumludur. Bir insanın toplumda bulunduğu konum ona bazı sorumluluklar yükler. Her Müslüman da o kunumuna göre sorumlu olur. Bu konuya bir hadisi şerifle bakabiliriz: “Bir kötülük gördüğünüz zaman elinizle, gücünüz yetmezse dilinizle, ona da gücünüz yetmezse kalben buğz ediniz.” El ile düzeltmek, vazifeli insanların, yani devletin ve emniyetin görevi; dil ile düzeltmek, alimlerin vazifesi; kalben buğz etmek ise diğerlerinindir. İnsan hayat süreci içerisinde müdahale edemeyeceği kötülüklerle karşı karşıya gelebilir. O kötülüğü düzeltmeye imkan bulamayabilir. Öyle ise o kötülüğe kalben buğzedip rahatsız olması, onu o kötülüğün mesuliyetinden kurtarır. Selam ve dua ile…”

reklam