Ajans Yalova
Yalova'nın özgür, bağımsız haber sitesi

Kulisler çalkalanıyor! Aday İnce mi?

0 474

Get real time updates directly on you device, subscribe now.

CHP’nin cumhurbaşkanı adayının Cuma günü saat 10.00’da açıklanacağı duyurulmuştu. Parti kulislerinde ve köşe yazarlarında Yalova Milletvekili Muharrem İnce’nin adı iyice ön plana çıkmaya başladı

24 Haziran seçimleri öncesinde siyasette gözler CHP’nin cumhurbaşkanı adayına çevrildi. İyi Parti, Saadet Partisi, Demokrat Parti ve CHP’nin oluşturduğu seçim ittifakı netleşirken kulislerde en çok cumhurbaşkanı adayları merak edilmeye başladı.

İlhan Kesici, Yılmaz Büyükerşen gibi isimlerin de adının geçtiği CHP’de Yalova Milletvekili Muharrem İnce’nin ismi son günlerde iyice ön plana çıkmaya başladı. Çağdaş Ses’e konuşan CHP’li İnce; “Partim beni aday yaparsa sırtımdaki teri hiç soğutmayacağım. Yorulmak bilmeyeceğim. Faşizmden, baskıdan, zulümden, adaletsizlikten; kurtuluşu kolektif bir ruhla memleketin her zerre toprağında hiçbir ayrım yapmadan gece gündüz örgütleyeceğiz.” dedi.

- Reklam -

“Kim olursa çalışırım”

Kendisi aday gösterilmezse tavrı ne olur sorusunu da yanıtlayan CHP’li İnce; “Bu mücadele isimleri aşan bir mücadele. Partimin adayı kimse; Genel Başkanımız kimi aday gösteriyorsa benim de adayım odur. Sanki kendim adaymışım gibi çalışmaya devam edeceğim” diye konuştu.

Öte yandan ittifak kararının açıklanmasının ardından Twitter hesabından bir yorumda bulunan İnce, ”Benim partim CHP ve rahmetli babamın partisi Demokrat Parti ile İyi Parti ve Saadet Partisi Milletvekili Seçimlerinde ittifak yapmak için anlaştılar. Babamın bugünleri görmesini isterdim.” ifadelerini kullandı.

 

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.