Ajans Yalova
Yalova'ya dair herşey!

Koru’dan İzmir’e yardım eli

0 56

Koru Belediyesi, depremde büyük zarar gören İzmir’li depremzedelere yardım elini uzattı. Koru Belediye Başkanı Kamil Yaman, belediyenin temin ettiği çeşitli ihtiyaç malzemelerini bizzat İzmir’e giderek teslim etti.

Yalova’nın Çınarcık ilçesine bağlı Koru Belediyesi, İzmir’de meydana gelen ve çok sayıda binanın zarar gördüğü deprem felaketi sonrası harekete geçti. Belediyenin hazırladığı ve içlerinde battaniyeden, çocuk bezine çeşitli ihtiyaç malzemelerinin bulunduğu yardım kolileri İzmir’de depremin en fazla etkilediği Bayraklı Belediyesi’ne teslim edildi. 

Koru Belediye Başkanı Kamil Yaman, Başkan Yardımcısı Kemal İldeniz ve Belde Başkanı Volkan Yaman, araçla yardım kolilerini Bayraklı Belediyesi yetkililerine verdi. Başkan Yaman, benzer acıyı ve sıkıntıları kendilerinin de yaşadığını ifade ederek “İzmir’li kardeşlerimize yaşadıkları bu zor günlerde bir nebze yararlı olup acılarını paylaşmak üzere, Belediyemiz imkanları dahilinde hazırladığımız yardım kolilerini Bayraklı Belediyemize ulaştırarak onlara tüm Koru halkının kardeşlik ve geçmiş olsun dileklerini ilettik” dedi. 

Başkan Yaman, “Deprem nedeni ile hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyor, bu tür felaketlere bir daha ülkemizin hiçbir karış toprağında maruz kalmamayı temenni ediyoruz” diye konuştu. 

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.