AJANS YALOVA
Yalova'ya dair herşey!

Konteynırlar temizleniyor

Yalova Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, bir yandan kentin cadde ve sokaklarındaki temizlik çalışmalarını sürdürürken diğer yandan çöp konteynerleri de yıkama aracı dezenfekte ederek kötü koku ve görüntüyü engelliyor.

Yalova’nın daha temiz bir kent olması için çalışmalar itinayla devam ediyor. Temizlik İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, konteynerleri belirli aralıklarla Konteyner Yıkama ve Dezenfekte Aracı ile yıkadıktan sonra konteyner dipleri kireçlenerek dezenfekte ediliyor. Bu işlem sayesinde çöp konteynerleri hızlı, ekonomik ve etkin bir şekilde temizleniyor.

Öncelikle dezenfektan ilaç ile ilaçlanan konteyner, yıkama aracının içine alınarak basınçlı ve sıcak su ile içi ve dışı yıkanıp dezenfekte edildikten sonra tekrar yerine bırakılıyor. En fazla 3-4 dakika süren bu işlem sayesinde şehrin sokak ve caddelerinde çöp konteynerleri, temiz ve steril hale getiriliyor. Bu çalışma ile koku oluşumu da engellenirken, aynı zamanda larva ve sinek oluşumunun da önüne geçilmiş oluyor.

Dikkatinizi Çekebilir:

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.