AJANS YALOVA
Yalova'ya dair herşey!

Koçal’dan yeni roman

Eski Yalova Belediye Başkanı Yakup Koçal’ın son romanı ‘Son Müfreze’ raflardaki yerini aldı. Son Müfreze, Kuva-yi Milliye destanına Yalova özelinden bir bakış sunuyor.

Daha önce Mansur adlı bir roman yayınlayan eski Yalova Belediye Başkanı Yakup Koçal, son romanı ‘Son Müfreze’yi yayınladı. Kuva-yi Milliye hareketinin bilinmeyen safhalarını anlatan Son Müfreze, raflardaki yerini aldı.

Heyecanını sosyal medyadan paylaşan Koçal, romanının Yalova’daki kitabevlerinde de satışa sunulduğunu kaydetti.

Post Yayınevi’nden yayınlanan kitabın konusu kısaca şöyle:

Cihan harbi sona ermiş, ülke teslim alınmıştır. Yunan işgal kuvvetleri, Yalova köylerine silahlarını teslim etmesi için haber göndermiştir.
Burhaniye Köyü’nden Rasim ve Abdülkadir bunun intihar etmek manasına geldiğini bilmektedir. Zaman onları haklı çıkaracak, silahını teslim eden bölgeler kıyımdan geçirilirken, bu iki kahramanın kararlılığı Burhaniye Müfrezesi’nin kurulmasını sağlayacak ve bu müfreze Kurtuluş Savaşı’nın sonuna kadar ayakta kalacaktır.
Son Müfreze, Kuvayı Milliye hareketinin bilinmeyen bir safhasının romanı. Kurtuluş Savaşı’nın Yalova’daki safahatını anlatan ve gerçek hadiselere dayanan bir direniş ve kahramanlık destanı.

Dikkatinizi Çekebilir:

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.