Ajans Yalova
Yalova'ya dair herşey!

Karma OSB’ye YTSO’dan ret

0 64

 

Yalova Gemi İhtisas Organize Sanayi Bölgesi ve Yalova Avrasya Giyim İhtisas Organize Sanayi Bölgesi’nin birleşerek Karma OSB kurulmasına YTSO meclisinden ret cevabı çıktı. Talebi değerlendiren mecliste sadece iki kişi ‘evet’ oyu kullandı.

YTSO Meclis Toplantısı önceki akşam oda binasında yapıldı. 25 üyenin katıldığı toplantının en dikkat çeken gündem maddesi ise Yalova Gemi İhtisas Organize Sanayi Bölgesi ve Yalova Avrasya Giyim İhtisas Organize Sanayi Bölgesi’nin birleşmesi talebiyle ilgili verilen dilekçe oldu.

OSB yönetimleri YTSO meclisine sundukları dilekçede birleşme ve Karma OSB girişimlerinin nedenlerini anlattı. Konuyu detaylı bir şekilde görüşmeye açan mecliste üyeler fikirlerini aktardı.

Muğlim Bağatar’ın başkanlığında toplanan meclis daha sonra talebi oylamaya sundu. 25 üyeden sadece 2 tanesi ‘evet’ oyu kullanırken 23 meclis üyesi Karma OSB talebine ‘ret’ cevabını verdi.

Böylece kamuoyunda son dönemde sıklıkla gündeme getirilen Karma OSB taleplerine ilişkin ortaklardan olan YTSO kanadının tavrı belli olmuş oldu.

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.