Ajans Yalova
Yalova'ya dair herşey!

Kamil Yaman, CHP’de kalıyor

0 849

Uzun yıllar Muharrem İnce ile birlikte siyaset yapan ve İnce’nin parti kuracağını açıklamasıyla tavrı merak edilen Koru Belediye Başkanı Kamil Yaman’dan “Partide kalacağım” mesajı geldi. Yaman’ın CHP heyetinin ziyaretinde “Beni 3 dönem CHP belediye başkanı yaptı. Bir oyun hakkını bile helal etmezlerse istifa gibi bir şey söz konusu olamaz” dediği öğrenildi.

Başarır ziyaret etti

Çınarcık’a bağlı Koru Beldesi’nde 3 dönemdir rekor oylarla seçilen Belediye Başkanı Kamil Yaman, CHP’de kalıyor. Uzun yıllar Muharrem İnce ile birlikte siyaset yapan ve siyaset dışında da dostluğu bulunan Yaman’ın tavrı yaşanan son gelişmelerle birlikte merak edilmeye başlanmıştı. CHP’nin Yalova’daki 3 belediye başkanından biri olan Kamil Yaman, Parti Meclis Üyesi ve Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır’ın ziyaretinde partide kalacağını açıkladığı öğrenildi.

Tek bir kişi bile…

Yalova’daki temasları kapsamında belediyeyi ziyaret eden Başarır, İl Başkanı Mehmet Gürel ve partili yöneticileri ağırlayan Kamil Yaman’ın burada “Ben 27 yıl Muharrem İnce ile omuz omuza siyaset yaptım. Sayın Muharrem İnce ile çok yakın olmam nedeniyle yüzlerce telefon geliyor. Buradan da açıklamak istiyorum. Beni 3 dönem CHP’den seçtilerse benim istifa etmem, başka partiye geçmem gibi birşey söz konusu olamaz. Bana verilen 2 bin oyun tamamı istifa et derse ederim. Tek bir kişi bile istifa etme derse o kul hakkına girer, etmem” dediği öğrenildi.

Kamil Yaman’ın bunun yanında Başarır’a yaşanan gelişmelerden dolayı kaygılı ve rahatsız olduğunu dile getirdiği; Muharrem İnce’nin partide kalması için Murat Karayalçın, Hikmet Çetin, Deniz Baykal gibi partinin önde gelen isimlerinin arabuluculuk yapmasının önemli olduğunu ilettiği belirtildi.

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.