Ajans Yalova
Yalova'ya dair herşey!

İyi Parti’den spor camiasına destek

0 21

İyi Parti Yalova İl Başkan Yardımcısı Talip Bayburtlu, partinin genel başkanı Meral Akşener ile görüşerek ilerleyen günlerde mecliste özellikle amatör spor kulüplerine ve futbolculara destek için bir açıklama yapılacağını ve amatör spor camiasına destek vereceklerini dile getirdi.

Dünyayı etkisi altına alan Kovid-19 Salgını nedeniyle yaklaşık 1 yıldır oynanmayan amatör müsabakalar için bir adım da İyi Parti Yalova İl Teşkilatından geldi. Partinin il başkan yardımcısı Talip Bayburtlu yaptığı yazılı açıklama ile genel başkan Meral Akşener ile görüştüklerini ve amatör spor camiasıyla ilgili konunun önümüzdeki günlerde meclise taşınacağının müjdesini verdi.

‘İnsanlara yasak getirmekle sorunların tamamını çözemezsiniz’

İyi Parti Yalova İl Başkan Yardımcısı Talip Bayburtlu, “Bilindiği üzere Covıd-19 salgını neticesi artan vefat ve hasta sayısı neticesi Bilim Kurulu’nun tavsiyesi ve İçişleri Bakanlığı’nın kararıyla alınan bir takım önlemler çerçevesinde hizmet sektöründe küçük ve yerel işletmeler zorunlu kapamaya gitmişlerdir. Sağlık sorunları tabii ki önceliklidir. Ama bu tedbirlerde alınan kararlar çifte standart uygulamalara ve zararlara sebebiyet vermektedir. İşyerleri zorunlu kapanan esnaf ve burada çalışan işçi ve asgari ücretli insanlarımız sahipsiz bırakılmış ve kaderine terkedilmiştir. Toplumun bütün kesimlerini ilgilendiren bu salgınla, belli sektörlere, işkollarına ve burada istihdam edilen insanlara yasak getirmekle sorunların tamamını çözemezsiniz. Yasaklarla işyerlerini kapattığınız ve çaresiz bıraktığınız bu insanlara gerekli desteği vermek zorundasınız” şeklinde konuştu.

‘Yasak kendi başına çözüm değildir’

Özellikle spor sektörünün de salgından olumsuz etkilendiğinin altını çizen Talip Bayburtlu, “Salgından korumak için aldığınız önlemler, özellikle spor branşında gençlerin bu zamanda sosyal, psikolojik olarak etkilenmelerine ve kötü alışkanlıklar edinmelerine ve şiddete varan eylemlere dönüşen bir hal almıştır. Yasak kendi başına çözüm değildir. Geçtiğimiz günlerde Spor bakanımız Mehmet Muharrem Kasapoğlu,  alelacele sokağa çıkma yasağının olduğu bir günde Yalova’mıza geldi. Yalova’mızı yöneten seçilmiş insanlar, şehrimizde spor kamuoyunda yöneticilik yapan başta ASKF yöneticileri olmak üzere hiçbir spor kulüp yöneticisini davet etmediler ve bilgilendirmediler. Sporda, kulüplerle gençlerin sorunlarıyla ilgili hiçbir çalışma yapılmadı. Bu sektörde iş yapan idareci, yönetici, sporcu ve işletme sahipleriyle ilgili ne bakanlık düzeyinde nede yerel yönetim belediye düzeyinde herhangi bir çalışma olmadı. Farklı şehirlerde bu alanda faaliyet gösteren kişilere yerel yönetimler aracılığı ile destek ve katkı yapılırken Yalova’da böyle bir çalışma yapılmadı veya hiçbir spor kulübünün haberi yok” ifadelerini kullandı.

‘İlerleyen günlerde meclise taşıyacağız’

İyi Parti Yalova İl Başkan Yardımcısı Bayburtlu, açıklamasını şöyle sürdürdü: “Geçtiğimiz hafta İyi Parti Genel Merkezine yaptığımız ziyaret esnasında spor kulüplerinin, sporcuların, işletme sahiplerinin ve gençlerimizin içinde bulundukları bu durumla ilgili Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener hanımefendiye konuyu arz ettik. Bu konuda kendisi de gerekli yerlerle irtibata geçeceğini söyledi. Hatta bu konuda her hafta mecliste yaptıkları Millet Kürsüsünde bu sektörde sahipsiz bırakılan insanların sesini duyurmak için bir temsilciyi parti meclisinde ilerleyen haftalarda kürsüye çıkararak bu konuya dikkat çekeceğini belirtti. Şehrimizi yöneten atanmış ve seçilmişlerimize çağrımız sizde bu alanlarda faaliyet gösteren insanlarımıza kulak verin. Sorunlarına çözüm bulun. İyi Parti olarak her zaman vatandaşlarımızın ve gençlerimizin yanındayız. Yalova’mız daha iyi olsun diye çalışmaya devam edeceğiz.”

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.