AJANS YALOVA
Yalova'ya dair herşey!

İyi Parti’de adaylar belli oldu

İlk kez 24 Haziran’da seçime katılacak İyi Parti’de liste başında sürpriz yaşanmadı.

Milletvekili aday listelerinin YSK’ya tesliminin son gününde İyi Parti’nin Yalova aday listesi de belli oldu. Partinin Yalova’da kurucu il başkanı olan Ünlem Üstel, beklendiği gibi ilk sırayı alırken ikinci ve üçüncü sırada sürpriz isimler yer aldı.

İyi Parti ikinci sırada Merkez İlçe yönetiminden istifa eden Elif Akyol Tosun yer alırken üçüncü sırada Çiftlikköy ilçe yönetiminden istifa ederek aday olan Nur Gemalmaz Ayaz yer aldı.

Elif Akyol Tosun

Listenin ilk sırasında yer alan Ünlem Üstel, 2015 seçimlerinde MHP’nin milletvekili adayı olmuştu. 1963 yılında Yalova’da doğan Üstel, inşaat işleriyle uğraştığı Yalova’da çok sayıda projeye imza atmıştı. 2015 yılında MHP’den aday olan ve %19,45 oranında oy alan Üstel, milletvekili seçilememişti. Elif Akyol Tosun ise Esra Patıl başkanlığında kurulan Merkez İlçe yönetiminde Ar-Ge’den sorumlu başkan yardımcılığı görevini yürütürken istifa edip aday olmuştu. Ankara Üniversitesi Biyoloji Bölümü mezunu olan Nur Gemalmaz Ayaz ise tıbbi bitkiler konusunda uzmanlaştı. Bir süre Türkiye’nin Avusturya Bregenz Başkonsolosluğu’nda görev yapan Ayaz, daha sonra evlenerek Türkiye’ye döndü.

Nur Gemalmaz Ayaz
Dikkatinizi Çekebilir:

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.