Ajans Yalova
Yalova'ya dair herşey!

İyi Parti, yeni yönetimini tanıttı

0 578

İYİ Parti Yalova İl Başkanı Erol Tatar partinin yeni yönetimini tanıttı. Tatar, burada AK Parti Yalova İl Yönetimi ve Yalova Milletvekillerini de eleştiri yağmuruna tuttu.

İYİ Parti Yalova İl Teşkilatı yönetimi Bahane Kafe’de gerçekleştirilen basın toplantısı ile kamuoyuna tanıtıldı. İl Başkanı Erol Tatar, başkan yardımcıları, ilçe başkanları ve yönetim kurulu üyelerinin katıldığı toplantıda söz alan Tatar, tüm ülkede olduğu gibi Yalova’da da halkın İYİ Parti’den büyük bir beklenti içerisinde olduğunu dile getirdi.

Tatar, “Genel Başkanımız Meral Akşener’in bize verdiği bu görev ile yeni yönetimimizi oluşturduk. Önce il yönetimi ve ardından da ilçe başkanları ile yönetimleri teşkil edildi. Çınarcık ilçesi hariç tüm ilçelerde teşkilatlanmamızı tamamladık. Çınarcık ilçesinde de önümüzdeki hafta itibarı ile teşkilatımız hayata geçecek. Biz başarının ekiple geleceğine inanan bir anlayışın üyesiyiz. Oluşturulan yeni yönetim bu ilin sorunlarını da çözümlerini de bilen bir yönetimdir” dedi.

Konuşmasında ildeki sorunlara da değinen Tatar, “Halkımız İYİ Parti’den büyük bir beklenti içerisinde. Sorunlarının ortadan kaldırılması için bizden çalışmamızı bekliyorlar. Biz Yalova’nın temel sorunlarını biliyoruz. Bu halkın birinci dereceden sorunu ekonomidir. Özellikle Yalova’da esnaflarımız Arapların açtığı işletmelerle haksız bir rekabet içerisine girmeye mahkum edildi. Vergi ödemeyen yabancılar esnafımızın işini büyük oranda etkiliyorlar. Yine ilimizde bir türlü çözümlenemeyen aksine kronikleşen bir trafik sorunu mevcut. Belediye bu konuda pansuman tedaviler uygulamanın ötesine gidemiyor.
Ama buna kalıcı bir çözüm bulmak gereklidir” dedi.

Yalova’daki deprem gerçeğine değinen Erol Tatar, şöyle devam etti:

“Yalova’da bir deprem gerçeği var. Dolayısıyla ilimizde kentsel dönüşüm de tamamlanamamış ve sadece sözde kalmıştır. İlde eski ve riskli binalarda halen çok sayıda vatandaşımız ikamet ediyor. Bu konuda aciliyetle çözüm bekliyor. Yalova’da hatırı sayılır bir işsizlik mevcut. Bu gençlerimizin başka illere gitmek zorunda kalmasına neden oluyor. Yalova’ya istihdam sağlayacak ne bir yatırım getirilebilmiş ne de yapılabilmiştir. Yalova maalesef kimliğini bir türlü bulamadı. Turizm kenti etiketine yönelen Yalova’da turizm için verimli kullanılabilecek araziler de yanlış tercihlerle harcandı. Bunun en somut örneği de TİGEM arazisidir. Bu arazinin bir bölümü üniversiteye bir bölümü de Garden A.Ş’ye verildi. Garden A.Ş başlarda belirttiği istihdamı Yalova’ya bir türlü sağlayamazken, üniversite ise beklenen gelişimini bir türlü ortaya koyamadı. Üniversitenin yerinin yanlış olduğunu her seferinde olduğu gibi şimdi de tekrarlamak istiyorum. O arazi halkın kullanımına açılıp Yalova’nın turizm hedefleri için verimli bir şekilde kullanılabilirdi”

”HER ZAMAN DOĞRUYU SAVUNACAĞIZ”
İYİ Parti olarak muhalefet görevini en iyi şekilde yerine getireceklerini belirten Tatar, “İYİ Parti halkın umududur. Dolayısıyla şu anda halkın bize verdiği muhalefet görevini en iyi ve etkin şekilde yerine getireceğiz. Her zaman doğruyu savunacağız. Kim yaparsa yapsın doğrunun yanında olmaktan da
gocunmayacağız. Ama yanlışları sert bir şekilde eleştireceğimizden de kimsenin şüphesi olmasın” şeklinde konuştu.

AK Parti’ye yatırım eleştirisi
İYİ Parti Yalova İl Başkanı Erol Tatar, AK Parti’yi de sert bir şekilde eleştirdi. Yatırımlar üzerinden eleştirilerini yönelten Tatar, “İktidarda olan bir partinin yöneticileri maalesef Yalova’ya hak ettiği yatırımları getirmekte yetersiz kaldılar. 400 yataklı Devlet Hastanesi dışında elle tutulur ciddi bir yatırımdan söz etmek mümkün değil. Bu hastaneden de bitene kadar emin değiliz. Zira biz bu ülkede
atılan temellerin araç kasalarına konarak götürüldüğü günleri de gördük. Yalova’da sağlıktan eğitime kadar ihtiyaç duyulan hiçbir hizmet halkın hak ettiği şekilde sunulamadı” dedi.

“Milletvekillerini gören var mı”
Tatar AK Parti ve CHP’li Yalova milletvekillerini de eleştirdi. Tatar, “Yalova maalesef milletvekilleri anlamında da talihsizliğini bir türlü kıramadı. Bu dönemde seçilen AK Partili ve CHP’li vekilleri gören var mı? Halkla iç içe olması gereken bu vekiller partinin il binası ve Ankara’daki Meclis binası arasında gidip geliyorlar. Halkla bütünleşemiyorlar. Halkı dinlemiyor onların sorunlarına çözüm üretmiyorlar. Biz Yalova’nın sorunlarını başka illerin İYİ Parti Milletvekilleri sayesinde meclise taşıyoruz” şeklinde konuştu.
Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.