reklam
reklam
DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN
reklam

İstihdam sağlayanlara ödül

Yayınlanma Tarihi : Google News
İstihdam sağlayanlara ödül
reklam

İŞKUR tarafından oluşturulan İnsan Kaynakları Platformu’nun (KP) tanıtımı ve Yalova’da istihdama katkı sunan firmalara teşekkür belgesi verilmesi programı, Yalova Valisi Muammer Erol’un katılımı ile gerçekleştirildi.

İŞKUR tarafından Yalova’daki firmaların insan kaynakları birimleri ile diyalogun arttırılması, yeni imkanlardan faydalandırılması ve istihdam imkanlarının arttırılmasını sağlamayı amaçlayan İnsan Kaynakları Platformu’nun tanıtım toplantısı, Hilton Garden Inn Otel’de gerçekleştirildi. Programa Yalova Valisi Muammer Erol, Yalova Üniversitesi Rektörü Prof. Dr Suat Cebeci, İŞKUR İl Müdürü Erhan Dede, YTSO Başkanı Tahsin Becan, YESOB Başkanı Hüseyin Çetin, il Milli Eğitim Müdürü Ali Tosun, SGK İl Müdürü Mehmet Salih Aydın, Yalova il Genel Meclisi Başkanı Hasan Soygüzel, Yalova il Özel İdaresi Genel Sekreteri Selim Karahan, kurum müdürleri ve istihdam oluşturan firma temsilcileri katıldı. Kamu ve özel sektörün işbirliği örneği

Programın açılış konuşmasını İŞKUR Müdürü Erhan Dede yaptı. 2020 yılında faaliyete geçecek olan platform hakkında bilgi veren Dede, “İŞKUR’un gelişen vizyonu çerçevesinde, iş piyasasının ihtiyaçlarına yönelik farklı çalışmaları devreye sokmaktayız. Bu anlamda İnsan Kaynakları Platformu kamu ve özel sektörün işbirliğinin ilimizdeki iyi uygulama örneklerinden birisi olmaktadır. Sahadaki işleyişini görmeden yerelde istihdam çalışmalarını yürütmek ve çalışmaların eksik kalacağını bilerek istihdamda öncü sektör temsilcilerimizin katılımı ile üniversitelerimiz, odalarımız, kamu kurum ve kuruluşlarımız ile işbirliği kurarak hayata geçireceğimiz iK Platformu’nun yerel düzeyde uygulanacak istihdam çalışmalarımıza yön vereceğini düşünmekteyiz” dedi.

“Yalova’nın geleceği parlak”

Dede’nin ardından kürsüye gelen Yalova Ticaret ve Sanayi Odası (YTSO) Başkanı Tahsin Becan, “Biz zaman zaman İŞKUR ve SGK müdürümüzle birlikte istihdam sağlayan işletmeleri ziyaret ediyoruz. Onlar bu ziyaretlerden çok mutlu oluyorlar. Bizim de eksikliklerimiz vardı. Biz de kendimizi bu anlamda tamamlamış olduk. Gittiğimiz her yerde de şunu rica ettik; Yalova yazlık bir yerdi. Ama Yalova artık yılın 12 ayı ve günün 24 saati çalışan bir il haline geldi. Köprünün yapılması sonrasında 3 büyük metropolün ortasında bulunması nedeniyle de geleceği çok parlak bir il. Ama maalesef kamu yatırımları bakımından en sondan gelen illerden birisi de Yalova ili. Bu anlamda işveren pozisyonundaki arkadaşlarıma da teşekkür ediyorum. Yalova yaz aylarında işlerin 2 katı arttığı bir ildir. Bu ekonomik zorlukların da yaşandığı günümüzde yeni çalışan almak hiç de kolay değil. Önemli olan çalışanların işine son vermeden yola devam edebilmek. Buna rağmen yazın alacağınız elemanları şimdiden işe alın yetiştirin. Bunları nasılsa yazın alacaksınız dediğimiz işletmeler bizi kırmadılar. Onlara da teşekkür ediyorum. Yalova bu anlayışla Marmara Bölgesi’nde istihdam anlamında birinci oldu. Buna katkı sunan herkesi kutluyorum” diye konuştu.

OSB’ler istihdamı arttıracak

Yalova İl Genel Meclisi Başkanı Hasan Soygüzel de programa katılanlara hitap etti. Soygüzel, konuşmasında, “İstihdamın arttırılması ile ilgili sadece kamunun değil özel sektörün de buna dahil edilmesi politika değişikliklerinin başında geliyor. Özellikle bugün aramızda bulunan özel sektör temsilcilerine ve ilimizde istihdamın arttırılması, daha nitelikli hale getirilmesindeki katkılarından dolayı onlara teşekkür ediyorum. Yalova’da OSB’lerin de kurulması ile birlikte ciddi bir istihdam artışı yaşayacağız. Bu istihdam artışı ile birlikte yoğun bir göç yaşanacağını ve bunun ilimize sosyal etkilerinin olacağını da öngörüyoruz. Ben bizlerin bu sürece de hazırlıklı olmamız gerektiğini düşünüyorum” dedi.

En fazla istihdam sağlayan Cemre Tersanesi ve Özdilek oldu

Konuşmaların ardından Yalova’da en çok istihdam sağlayan, istihdama yönelik eğitimler veren firmalara da teşekkür belgeleri verildi. 2019 yılında İŞKUR aracılığı ile en fazla istihdam sağlayan firma Cemre Tersanesi oldu. Cemre Tersanesi Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Gülcek’e teşekkür belgesini Yalova Valisi Muammer Erol takdim etti. 2019 yılında İŞKUR aracılığı ile en fazla istihdam sağlayan bir diğer firma ise Özdilek oldu. Özdilek İşletme Müdürü Abdurrahman Sevinç’e teşekkür belgesini ise Yalova Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Suat Cebeci takdim etti.

2019 yılında İŞKUR aracılığıyla en fazla engelli istihdamı sağlayan firma ise Tersan Tersanesi oldu. Tersan Yönetim Kurulu Başkanı Osman Nurettin Paksu’ya belgesini Yalova İl Genel Meclisi Başkanı Hasan Soygüzel takdim etti. 2019 yılında İŞKUR aracılığıyla en fazla kadın istihdamı sağlan firma ise Mantaş Mantar oldu. Mantaş Firma yetkilisi Nuray Kotas’a belgesini YTSO Başkanı Tahsin Becan takdim etti. 2019 yılında İŞKUR aracılıyla en fazla istihdam garantili meslek edindirme kursu düzenleyen firma Spedd Tekstil oldu. Spedd Tekstil firma yetkili Hasan Özlük’e belgesini Yalova il Özel İdaresi Genel Sekreteri Selim Karahan takdim etti.

2019 yılında en fazla işbaşı eğitim programı yapan firma ise Aka Catering oldu. Aka Catering firma yetkilisi Niyazi Ateş’e belgesini İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tosun takdim etti. 2019 yılında en fazla istihdam programı düzenleyen bir diğer firma Migros oldu. Migros yetkilisi Oktay Sarıtop’a teşekkür belgesini SGK İl Müdürü Mehmet Salih Aydın takdim etti. 2019 yılında en fazla işbaşı eğitimi yapan firma Fark Özel Eğitim oldu. Firma yetkilisi Hüseyin Özdemir’e belgesini YESOB Başkanı Hüseyin Çetin takdim etti. 2019 yılında en fazla yükseköğretim mezunlarına yönelik işbaşı eğitim programı düzenleyen firma Ümelsan oldu. Firma yetkilisi Çimen Ertuğrul’a belgesini MÜSİAD Başkanı Adem Saruhan takdim etti.

Belge töreni sonrasında ise 2019 yılı Yalova İş Gücü Piyasası Araştırması sonuçları paylaşıldı. Programda firma yetkilileri de İK Platformu’ndan beklentilerini dile getirdiler.reklam

YORUM YAP

Site Yöneticisi TÜM YAZILARI
reklam

DÖVİZ KURLARI

 • Dolar DOLAR
  ALIŞ SATIŞ FARK
 • Euro EURO
  ALIŞ SATIŞ FARK
 • Sterlin İNG. STERLİNİ
  ALIŞ SATIŞ FARK
 • Frang İSV. FRANGI
  ALIŞ SATIŞ FARK
 • Kanada Doları KAN. DOLARI
  ALIŞ SATIŞ FARK
 • Çeyrek Altın ÇEYREK ALTIN
  ALIŞ SATIŞ FARK
 • Gram Altın GRAM ALTIN
  ALIŞ SATIŞ FARK
 • Bitcoin BITCOIN
  FİYAT DEĞİŞİM
reklam

DÖVİZ ÇEVİRİCİ

 • Satış
  Alış