Ajans Yalova
Yalova'ya dair herşey!

İstanbul Caddesinde bulunan ağaçların budaması gerçekleştirildi

0 16

Yalova Belediyesi ekipleri, geçtiğimiz hafta sonu İstanbul Caddesi üzerinde bulunan ağaçlarının budamasını gerçekleştirdi. Yapılan budama çalışmalarını Yalova Belediye Başkan Yardımcısı Bahaddin Erbay yakından takip etti.

İki yılda bir yapılan rutin budama çalışmalarıyla, ağaçların yayalara, araçlara ve cadde üzerinde bulunan binalara tehlike arz eden dalları ağaçların gövdelerine zarar vermeden Yalova Belediyesi ekipleri tarafından budandı.

Yapılan çalışmalar hakkında bilgiler veren Yalova Belediyesi yetkilileri; “2 yılda bir gerçekleştirmiş olduğumuz budama çalışmaları öncesinde vatandaşlarımızı ve araç sahiplerini önceden bilgilendiren mesaj çektik. Ayrıca sokağa çıkma yasağı olmasından dolayı budama çalışmalarımız geçtiğimiz yıllara göre daha hızlı bir şekilde gerçekleşiyor. İstanbul Caddesini iki etaba böldük. İlk olarak birinci etabı tamamlandı. Önümüzde ki hafta da kalan kısmını tamamlayacağız. Yapmış olduğumuz çalışmayla yayalara, araçlara hem de caddede bulunan binalar için tehlike arz eden ağaçlarda hafifletme yaptık” dediler.

 

 

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.