Ajans Yalova
Yalova'ya dair herşey!

İş garantili Meslek Lisesi için imzalar atıldı

0 22

Yalova Makine İhtisas OSB ile Şehit Sercan Yazar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi arasında nitelikli eleman yetiştirilmesi amacıyla protokol imzalandı.

Protokol töreni Yalova Valiliği’nde düzenlendi. Protokole Vali Muammer Erol, İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Abdülaziz Yeniyol, Yalova Makine İhtisas OSB Yönetim Kurulu Başkanı Direnç Özdemir ve Şehit Sercan Yazar Mesleki Teknik ve Anadolu Lisesi Müdürü Fatih Olğun imza attı.

Bu protokole Şehit Sercan Yazar Mesleki Teknik ve Anadolu Lisesi, Yalova Makine İhtisas OSB Yalova Makine OSB’nin pilot okulu olacak. Buradaki öğrenciler, makine ihtisasında gelişirken OSB tarafından burs ve staj imkanlarına da sahip olabilecek.

Yalova Makine İhtisas OSB Yönetim Kurulu Başkanı Direnç Özdemir, yeni nesil OSB’leri için heyecan verici günlerinden birini yaşadıklarını ifade etti. Özdemir, “Sanayimizin ihtiyacı olan nitelikli ara eleman ihtiyacını karşılamak üzere Sercan Yazar MTAL pilot okulumuz oluyor. Tamamen makine ihtisas bölümlerinden ibaret olarak bir ihtisas meslek lisesi oluşturacağız. Laboratuarlarını geliştireceğiz, sanayicilerimizle öğrencilerimize burs ve staj imkanlarını sunacağız. Yalovamızda İş garantili bir meslek eğitim hikayesi başlıyor. Çok heyecanlıyız.” diye konuştu.

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.