Ajans Yalova
Yalova'ya dair herşey!

İntiharını görüp cesedi gömmüş

0 520

Yalova’da geçtiğimiz gün ormanlık alanda bulunan kimliği belirsiz erkek cesedinin arkasından ilginç bir hikaye çıktı. Şahsın İran uyruklu Masoud Asadi olduğunu tespit eden polis, psikolojik sorunlarına bağlı olarak intihar eden şahsın cesedinin aynı evde birlikte yaşadığı R.A tarafından ormana gömüldüğü iddia edildi.

Olayda halen karanlık noktalar bulunurken Bahçeli evler mahallesinde R.A ile aynı evde ikamet ettikleri öğrenilirken Masoud Asadi’nin yarı beline kadar gömülü bulunması cinayet iddialarını gündeme getirdi.

İhbardan sonra Termal’deki güvenlik kameralarını inceleyen polis olaydan 8 gün öncesinde 2 kişinin olay mahalline doğru gittiğini tespit etti.

ARKADAŞININ YANINDA KENDİNİ İPE ASMIŞ!

Ev arkadaşı tarafından intihar ettiği ileri sürülen Masoud Asadi ‘nin cesedi tesadüf olarak aynı bölgede gezen İranlı gençler tarafından bulunarak polise bildirilmiş.

Bu konuda basına yazılı bir açıklama yapan Yalova Emniyet Müdürlüğü “Geçtiğimiz gün Termal ilçesi Üçazizeler piknik alanında vücudu çürümüş şekilde kimliği belirsiz bir erkek cesedi bulunmuştu. Şahsın öldürülmüş olabileceği şüphesi üzerine harekete geçen ekipler

17.06.2020 günü alınan bir ihbarın değerlendirilmesi neticesinde İlimiz Termal İlçesi Kaplıcalar mevkii ormanlık alanda yaklaşık 10-15 gün önce öldüğü değerlendirilen 30-35 yaşlarında, vücudunun bazı kısımları parçalanmış halde bir erkek cesedi bulunmuş, olay yerinde yapılan araştırmada cesedin kimliğini belirlemeye yarayan herhangi bir iz ve emare tespit edilememiştir.

Konu ile ilgili olarak Yalova Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde yürütülen soruşturmada Olay Yeri İnceleme Şube Müdürlüğünce ceset üzerinde yapılan kriminal inceleme sonucunda kimliği belirsiz cesedin Masoud Asadi isimli şahsa ait olduğu tespit edilmiştir.

Yapılan araştırmalarda maktulün İlimiz Bahçelievler Mahallesinde ev arkadaşı R.A isimli şahıs ile ikamet ettiği, yaşadığı ruhsal sorunlar sebebiyle yaklaşık 10 gün kadar önce R.A. ile birlikte Termal Kaplıcalar mevkii ormanlık alana gittikleri, maktulün yanında getirdiği iple kendisini ağaca asmak suretiyle intihar ettiği, ölümünün ardından R.A. nın ipi kesmek suretiyle arkadaşını yere yatırarak üzerini toprak ile kısmen örttüğü ve olay yerinden hızla uzaklaştığı, yaşadığı korku ve panik nedeniyle bugüne kadar olayı yetkili mercilere bildiremediği tespit edilmiştir. R.A. isimli şahıs, İntihara Yönlendirme-Suçu Bildirmeme-Suç Delillerini Gizleme Yok Etme veya Değiştirme suçlarından hakkında düzenlenen soruşturma dosyası ile sevk edildiği Adli Mercilerce tutuklanmıştır.” denildi…

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.